Зведення політичних рахунків, Або «отвєтка» команди Осачука обласній раді на корупційний скандал. У військкомат викликають Бойка, Гуйтора, Домбровського, Гончара, Мороза та інших

Судячи зі всього, керівництво Чернівецької ОВА страшно запанікувало витоками корупційної афери в надрах обласної виконавчої влади та обшуками й арештом незаконно призначеного директора обласної клінічної лікарні Сергія Бродовського, як головного фігуранта корупційного скандалу, пов’язаного з іноземною гуманітарною допомогою (автомобілями) для лікарні. В Осачука, чомусь, вирішили, що всі біди на них звалилися через голову облради Олексія Бойка та загалом, «неслухняних» депутатів обласної ради.

Сьогодні, 6 травня, керівником лікарні замість Сергія Бродовського, який підозрюється у незаконному використанні гуманітарної допомоги, знову став Дмитро Домбровський, якого голова облради Бойко поновив на цій посаді. Бродовський нині перебуває в ізоляторі тимчасового тримання. Про це, до речі, сьогодні офіційно підтвердили у прокуратурі Чернівецької області. Нині йому обиратимуть запобіжний захід.

"Прокурор наполягатиме на триманні під вартою. Що стосується родича гендиректора медичного закладу, через якого одержав хабар. Наразі вирішується питання щодо повідомлення йому про підозру. Слідство триває", - зазначили у прокуратурі місцевим ЗМІ.

Очевидно, саме це «зірвало дах» в одному з крил «будинку з левами» і пішла так звана «отвєтка».

З обласного військкомату з проханням негайно явитися пролунали дзвінки до голови Чернівецької обласної ради Олексія Бойка, його першого заступника Микола Гуйтора, а також обласних депутатів Василя Гончара, Сергія Ратушенка, Сергія Капіцького, Сергія Добржанського, Володимира Мороза і, (о, диво!) Дмитра Домбровського, який, можливо, ще й не встиг дізнатися про своє поновлення на посаді.

Редакція БукІнфо зв’язалася телефоном з головою обласної ради Олексієм Бойко, який ексклюзивно прокоментував нам цей телефонний «кіпіш» з військкомату.

Голова Чернівецької обласної ради Олексій Бойко

Сергій Зарайський: Вітаю, пане Олексію. Це правда, що керівництво облради та деяких депутатів викликають у військкомат?

Олексій Бойко: Так, правда.

- Вам відомо кого саме з депутатів? Як це пролунало, яку назвали причину?

- З того, що мені відомо, запросили мене, Василя Гончара, Миколу Гуйтора, Дмитра Домбровського, (пізніше стало відомо про Володимира Мороза, Сергія Ратушенка, Сергія Капіцького та Сергія Добжанського - авт.). Мені зателефонували з військкомату і повідомили, що треба з‘явитися на медкомісію. Я і Гуйтор (заступник голови обласної ради – авт.) були «заброньовані» (не призовні – авт.), але ще з початку війни добровільно «розбронювалися». Моя позиція така – бути завжди з депутатами.

- Чи пов’язуєте ви, певним чином, це з помстою Сергія Осачука?

- Це залякування і зведення політичних рахунків.

- Залякують з приводу чого? Тобто, на вашу думку, це не просто виклик до обласного військкомату у воєнний час, щоб, наприклад, владнати якісь формальності….

- Я не можу стверджувати, хто кому надав таку вказівку, але переконаний, що рішення щодо керівництва обласної ради точно не приймають у військкоматі на власний розсуд прості виконавці. Депутатів викликають, щоб «поставити на місце». Залякують, щоб знали кому треба «служити». Але у нас лякливих немає. Ми готові до всього. В нас позиція така - працюємо на перемогу. А після неї розберемось.

- На вашу думку, «обезголовити» обласну раду у цей час, така мета ставиться?

- Думаю, що задум такий – щоб обласна рада не змогла збиратися і подати це все як «не функціональна облрада», яку можна буде розпустити і оголосити нові вибори.

- Це був телефонний дзвінок з військкомату? Ви кажете, що збираєтеся з перерахованими особами прийти на виклик…

- Так, це був дзвінок, оскільки це не зовсім корегується із законом, то я відповів, що чекаю отримання відповідної повістки. Звичайно, якщо така буде, то зроблю все згідно закону. За колег не уточняв, але думаю позиція буде такою ж.

- Тобто, якщо буде повістка, ви прийдете?

- Звичайно. Навіщо тоді було «розброньовуватись».

- Чи пов’язуєте ви таку реакцію ОВА з останніми скандальними корупційними подіями в області?

- Може просто так співпало ))

- Хіба? Наскільки відомо, Сергій Бродовський був незаконно призначений на посаду директора обласної клінічної лікарні. Ви опротестовували, принаймні, була офіційна відповідь обласної ради до ОВА.

- Це мій сарказм. А якщо серйозно, Дмитро Домбровський вчора призначений знову на посаду директора обласної клінічної лікарні і вже зареєстрований юстицією.

- Поновлення на посаді Домбровського викликало таку нервову реакцію команди Осачука, яка вилилася у виклики до військкомату?

- Думаю, що це комплексно все. Всі ці факти. Вони зараз порахують і спробують мобілізувати стільки депутатів, що б не було кворуму на пленарних засіданнях. Але все одно я буду проводити сесії онлайн.

- Як ви гадаєте, чому в команді Осачука «відігруються» на обласній раді? Невже в ОВА думають, що за викриттям корупційних скандалів стоять не правоохоронці, а ви? Це ж смішно…

- Не знаю що вони там собі думають.

- Пане Олексію, на вашу думку, чому ОВА не призначає керівників стратегічних підрозділів? Наприклад, повноцінного керівника департаменту Регіонального розвитку немає більше двох років, АПК (продовольча безпека) більше трьох років?

- Хороше запитання. По перше, це демонструє їхню управлінську слабкість, роботу підпорядкованих підрозділів вирішувати у ручному режимі…

- А по друге, щоб було легше красти?

- Це ви сказали, не я )) Кожен може зробити власні висновки.

- Пане Олексію, буквально перед нашою розмовою, до редакції потрапив ось цей документ. Як ви його прокоментуєте?

- Думаю, що просто хочуть поставити на облік витік будь-якої інформації, оскільки ніяких секретів ці комунальні підрозділи не мають. Іншими словами, приручають керівників до нових реалій керівництва, прикриваючись «воєнним станом".

- Щиро дякую за відверту розмову.

Сергій ЗАРАЙСЬКИЙ, БукІнфо (с)
Фото з відкритих джерел

P.S. В останню хвилину перед публікацією депутатка обласної ради Ольга Кобевко на своїй сторінці у Фейсбук розмістила пост з вимогою негайного скликання сесії Чернівецької обласної ради.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації