За державну зраду: Венедіктова підписала підозри Медведчуку та Козаку. СБУ обшукує офіси ОПЗЖ та "Українського вибору"
Генпрокурорка Ірина Венедіктова підписала підозри 2 народним депутатам. Мовиться про представників ОПЗЖ – Віктора Медведчука та Тараса Козака. Про це Венедіктова повідомила на своїй Фейсбук-сторінці.
Вона повідомила, що поставила підпис на повідомленнях про підозру нардепам "М і К".
Венедіктова зазначила, що правоохоронці провели багато слідчих дій, отримали багато експертних висновків й у ході досудового розслідування допитали цінних свідків.
"Робота велась ефективно, ми робили все можливе, щоб інформація залишалась у вакуумі", – наголосила генпрокурорка.
На її думку, слідство і прокурори отримали вже достатньо підстав для зміни статусу цих депутатів зі свідків на підозрюваних.
Отже, народні депутати М і К підозрюються у державній зраді та замаху на розграбування національних ресурсів в українському Криму, – пояснила Венедіктова.
Й додала, що за результатами обшуків, місцезнаходження народного депутата М (Медведчука – 24 канал) не встановлено.
11 травня у дім Медведчука на вулиці Монтажників з обшуками прийшли правоохоронці. Там політик живе із сім'єю.
Венедіктова запевнила, що СБУ вживає відповідні заходи, аби встановити, де перебуває політик, та вручити йому клопотання про тримання під вартою.
Висновки від Венедіктової
Генпрокурорка завершила свій допис у фейсбуці висновками, які можна зробити з цієї ситуації. Зокрема наголосила, що вважати Крим частиною іншої держави – не можна.
"Сприяти і брати участь у передачі цінних документів щодо українських надр, грошовий еквівалент ресурсів яких сягає 38 мільярдів гривень, не можна", – зауважила вона.
Ставати правонаступником української власності, яка по праву належить громадянам України – не можна, – наголосила генпрокурорка.
"Розкривати відомості, які містять держтаємницю, не можна. Як і створювати армію інформаційних клоунів і ляльководити ними у власних антиукраїнських інтересах", – додала вона.
Служба безпеки України проводить обшуки не лише в будинках Віктора Медведчука у Києві. Перевіряють й офіс партії "Опозиційна платформа – За життя", а також кабінет нардепа.
Про це повідмляє 24 канал.
Зокрема, обшукують і офіс громадської організації "Український вибір". Її пов'язують з кумом Володимира Путіна Медведчуком. Про це повідомили джерела у правоохоронних органах.
Повідомляють, що у слідства є всі підстави вважати, що керівництво "Українського вибору" у Києві продовжує координувати діяльність його членів в окупованому Криму.
"Все це попри спроби публічно відмежуватися від незаконних дій своїх колег на півострові", – зазначив співрозмовник агентства.
Де ще обшуки
"Саме зараз слідчі СБУ проводять обшуки в офісі ОПЗЖ в кабінетах Віктора Медведчука на Великій Васильківській у Києві", – повідомило джерело.
Крім цього, обшукують ще 2 житлових будинки народного депутата в Києві. Така ж інформація з'явилась і у виданні "Українська правда".
*****
Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова і голова СБУ Іван Баканов провели брифінг з приводу повідомлення про підозру народним депутатам від ОПЗЖ Віктору Медведчуку і Тарасу Козаку.
Медведчука та Козака підозрюють у державній зраді та заволодінні національними ресурсами в Криму
Медведчук і Козак підозрюються в скоєнні державної зради і замаху на розграбування національних ресурсів на тимчасово окупованій території Криму (ч.1 ст. 111, ч.3 ст. 15 та ч.1 ст. 438 Кримінального кодексу України).
Один з епізодів стосується незаконної передачі окупаційній владі Криму документів на родовище Глибока з ресурсами на 38 млрд грн. За даними правоохоронців, до цього особисто причетні Медведчук і його спільники.
Інший епізод — передача Медведчуком на територію РФ даних про місцезнаходження прихованого підрозділу ЗСУ та його особового складу.
Також розслідується підривна діяльність проти України в контексті розробки антиукраїнського проєкту Промінь. Через механізми проєкту, який було задумано нібито для допомоги українцям, що їдуть працювати і вчитися до РФ, планувалося збирати їхні особисті дані, вербувати їх і впливати на внутрішню політику України.
За даними правоохоронців, Тарас Козак зараз перебуває в Росії і не збирається повертатись до України, Віктор Медведчук — в Україні з 8 травня.
Однопартієць Медведчука Козак, за словами генпрокурорки, «виконував його вказівки і доручення», зокрема щодо переговорів з представниками країни-агресора і обміну інформацією.
Раніше Ірина Венедіктова заявила, що підписала підозру в держзраді і замаху на розкрадання нацресурсів у Криму «народним депутатам М. і К.». За результатами обшуків невідомо, де зараз Медведчук, тому СБУ «вживає заходів для встановлення та вручення йому клопотання про утримання під вартою».
Пресцентр СБУ в коментарі агентству Інтерфакс-Україна підтвердив, що 11 травня в будинку Віктора Медведчука проходять обшуки. За даними нардепа від Євросолідарності Олексія Гончаренка, обшуки пов’язані зі справою про видобуток газу в Криму.
Служба безпеки України має аргументовані докази протиправної діяльності та співпраці Віктора Медведчука й Тараса Козака з країною-агресором.
Про це сказав на брифінгу голова СБУ Іван Баканов після демонстрації аудіозаписів розмов, на яких обговорюються деталі перереєстрації київського ТОВ «Нові проєкти» у РФ та отримання ним договорів і ліцензій за російським законодавством, передає кореспондент Укрінформу.
"Результати експертиз підтвердили автентичність голосу Віктора Медведчука і його почерк у правках до листа Путіну від імені підприємства. Він безпосередньо правив листа щодо цього проєкту, адресованого до президента РФ Путіна. Це підтверджено судово- лінгвістичною еспертизою", - сказав Баканов.
Як він зазначив, за версією слідства, фігуранти (Козак, Медведчук) у 2015 році вступили у попередню змову з високопосадовцем уряду Росії для видобутку корисних копалин на шельфі Чорного моря, у морській економічній зоні України, яка тимчасово окупована РФ.
«Поясню, про що мова: після анексії півострова окупанти розпочали таку собі "націоналізацію" підприємств, ресурсів та іншого майна. Стартував процес незаконної перереєстрації юридичних осіб. І українські політики долучаються до розробки родовища на окупованій території та фактично допомагають державі-агресору, яка це родовище і забрала", – заявив голова СБУ.
Таким чином, за його словами, йдеться про завдання шкоди економічній безпеці України, розграбування національних цінностей на окупованій території, допомогу іноземній державі.
Інший епізод кримінального провадження стосується передачі спеціальним службам Російської Федерації відомостей, що містять державну таємницю. "Цей епізод стався у серпні 2020 року. Медведчук направив Козаку, котрий тоді перебував на території Росії, секретні дані про розташування прихованого військового підрозділу Збройних сил України, його особовий склад, бойову підготовку. Інформація передбачалася для спецслужб Російської Федерації", – повідомив Баканов.
Крім того, СБУ розслідує проведення підривної діяльності проти України, зокрема в контексті розробки антиукраїнського проєкту "Промінь".
"На перший погляд, мова про створення організації, котра буде тісно опікуватися українцями, що їдуть працювати та навчатись у Росію. Але справжня мета – створення інфраструктури впливу на користь РФ. А вже через механізми цього "Променя" збирати персональні дані українців, вербувати їх, впливати на внутрішню політику нашої держави, поширювати пропаганду. Тобто, це – антиукраїнський проєкт", - заявив голова СБУ.
Як повідомлялося, 11 травня генеральний прокурор України Ірина Венедіктова поінформувала, що підписала повідомлення про підозру двом народним депутатам у державній зраді та замаху на розграбування національних ресурсів у Криму.
Санкції проти Медведчука і Козака
Рада нацбезпеки і оборони України 19 лютого запровадила санкції проти 19 юридичних і восьми фізичних осіб, зокрема російських бізнесменів, пов’язаних з поставками вугілля та інших енергоресурсів.
Під санкції потрапили Віктор Медведчук, його дружина Оксана Марченко, а також Наталія Лавренюк, яку називають цивільною дружиною нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака. Санкції запроваджено за статтею про фінансування тероризму.
Під санкціями України також перебуває Новошахтинський завод нафтопродуктів, який належить Оксані Марченко. Журналісти Схем раніше повідомили, що завод постачає нафту до США і окупованого Криму.
Перед цим РНБО запровадила санкції проти нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака та його телеканалів 112 Україна, NewsOne, ZIK, які пов’язують з Медведчуком.
Рішення про санкції ґрунтується на матеріалах СБУ про незаконну поставку вугілля з тимчасово окупованої території до РФ і на підконтрольну частину України.
Партія ОПЗЖ назвала запровадження санкцій актом політичних репресій і заявила, що Україна «ще на крок наблизилась до диктатури».
-
Генерал поліції їздить на службовому авто у спортзал та живе у квартирі за мільйон доларів - Bihus.Info
-
"Моїх сиріток забирають на війну": На Буковині митрополит московської церкви Михайло Жар "вносить смуту" з мобілізованими. ТЦК відреагувало
-
Депутат "Слуга народу" не міг пояснити, де у нього взялися Tesla, Mersedes-Benz, квартири, земельні ділянки і 11 мільйонів гривень
-
Рівненський лікар вирізав здорову молочну залозу онкохворій пацієнтці. Але його не звільнять
-
Ексдепутат Чернівецької міськради Білик з обвинуваченого у підкупі виборців став потерпілим. Йому виплатять 730 тисяч гривень
-
Ховався у готелі на Черкащині: затримано "кримінального авторитета", який побив військового у Смілі, – кадри від Нацполіції