Військові підтримали комбата 46-ї бригади Купола, якого понизили у посаді після інтерв'ю WP

Військові, побратими та волонтери стали на захист комбата 46-ї окремої аеромобільної бригади Анатолія Козла з позивним Куполом, який дав інтерв'ю про ситуацію у ЗСУ, після якого його понизили у посаді.

Військовослужбовець цієї ж бригади Володимир Шевченко підтримав Купола та розкритикував рішення вищого керівництва про його пониження, пише видання NV.

«На практиці у нас знімають із посади одного з найкращих комбатів цієї дев’ятирічної війни. На практиці у нас намагаються заткнути рота військовим, щоб вони, не дай Боже, не зруйнували ідеальну картинку світу, зображену владою для рядового. Інтерв'ю є істинним і максимально по суті справ. Насправді обережне та зважене. Тому що реальність набагато гірша», — написав він у своєму Facebook.

Військовий зазначив, що коментар Купола — це виважена експертна думка професіонала вищого класу та людини, яка користується «стовідсотковою та безумовною повагою своїх підлеглих і всіх інших підрозділів, що з ним перетиналися».

За словами Шевченка, головним наслідком буде демотивація війська та відтік кадрів.

«З третього батальйону точно піде значна частина досвідченого особового складу. Я б сам пішов, якби з моїм комбатом вчинили так само. Бо особовий склад надихає не президент. Нереальна ефективність нашої бригади не заслуга президента чи будь-якої іншої особи. Це насамперед заслуга всіх цих командирів, за якими йде особовий склад», — резюмував він.

Військовослужбовиця Ірина Коваленко, яка останній рік служила під керівництвом Купола, назвала його найкращим бойовим комбатом.

«Бажаю всім такого Командира, у якого кожна людина цінна. Який за свій особовий склад горою. Який на війні від початку. Той, хто пройшов Піски, а тепер Київщину, Херсонщину, Бахмут. Кліщіївку. До останнього стояв із хлопцями на Соледарі. Командир, який виконував поставлені завдання, максимально зберігаючи нас, особовий склад», — зазначила вона.

Коваленко наголосила, що зняття Купола з посади комбата — це підрив бойового духу та віри у чесність та принциповість людей «згори».

Депутат Київської міськради та десантник Олександр Погребиський розповів, що Купол завоював славу «бога конвоїв», не тому що прагнув цього, а тому, що виконував поставлені завдання, зберігаючи особовий склад.

«Командир, який має абсолютний авторитет у батальйоні, командир якого завжди недооцінювали, напевно через вищеописані мною якості», — написав він.

Побратим комбата Іван Трембовецький також повністю підтримав Купола.

«За правду знімати з посади? Бо вам не сподобалося! Цілком підтримую Купола! Багато можна писати про нього, але я напишу тільки одне! Він Командир з яким можна йти і у вогонь і у воду, що піклується про своїх підлеглих! — зазначив він.

Також Купола відзначають у численних постах із підтримкою волонтери.

Командира батальйону 46-ї окремої аеромобільної бригади Анатолія Купола переводять з посади командира бойового батальйону на посаду заступника командира батальйону навчального центру, це сталося після його інтерв'ю WP.

У відповідь на такий крок Купол написав рапорт про звільнення. Він додав, що не хоче служити з такими командувачами, тому його перший крок — звільнитися: «А далі життя покаже, якщо мені дадуть призватися і служити в інших військах, я воюватиму, якщо ні, — така у нас демократична держава».

У статті йдеться про те, що українській армії не вистачає боєприпасів. Також військові скаржаться на низьку якість підготовки мобілізованих українців, які замінили досвідчених військових.

У Десантно-штурмових військах заявили, що Купол не мав дозволу на спілкування з журналістами.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації