У справі Мунтяна, якого підозрюють у хабарництві, завершено слідство

ЯКА ДОЛЯ В ІВАНА? /

Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури завершили слідство у справі щодо колишнього голови Чернівецької обласної ради Івана Мунтяна, якого підозрюють в отримання неправомірної вигоди в сумі 180 тис доларів.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби САП.

"У рамках досудового розслідування встановлено, що у липні 2019 року очільник Чернівецької облради висловив прохання одному із підприємців Чернівецької області надати йому неправомірну вигоду у сумі 400 тис. доларів США за сприяння в передачі в оренду оздоровчого комплексу. У подальшому, з серпня по жовтень 2019 року, правоохоронцями було задокументовано факт отримання посадовцем частини обумовлених коштів, а саме 180 тис. доларів США", – йдеться у повідомленні.

"У лютому 2020 року за дорученням керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури голові ОДА вручено повідомлення про підозру, передбаченого ч.4 ст.368 КК України. Також про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.369 КК України, повідомлено і приватному підприємцю. На сьогодні матеріали справи відкрито підозрюваним та їхнім захисникам. Після ознайомлення з матеріалами обвинувальний акт буде скеровано до Вищого антикорупційного суду для розгляду по суті", – повідомила прес-служба САП.

"Разом з цим повідомляємо, що відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду", – йдеться у повідомлення САП на офіційній сторінці у Фейсбук.

Особою, яку підозрюють у наданні неправомірної вигоди голові Чернівецької обласної ради Іванові Мунтяну, є підприємець Юрій Кушнір, - про це йшлося в закритій ухвалі Вищого антикорупційного суду.

Зазначається, що НАБУ оприлюднило телефонну розмову, в якій, за версією правоохоронців, Іван Мунтян пропонує співрозмовнику створити фірму для конкурсу з оренди санаторію "Брусниця", а "фірма має бути співвласницею тієї, що є у Тарашанах".

Згідно з інформацією на сайті міністерства юстиції, у Тарашанах зареєстрована фірма "Буковинський Хутір". Власницею фірми є Марія Кушнір. Фірма "Буковинський Хутір" є власницею 50% акцій фірми ТОВ "Буковинський оздоровчий комплекс "Брусниця", яке зрештою виграло конкурс на оренду санаторію. Його створили за два дні до нього.

Згідно з документами, які надіслали у відповідь на інформаційний запит журналістів "Буковини", ТОВ "Буковинський оздоровчий комплекс "Брусниця" було єдиним підприємством, яке подалось на конкурс з оренди санаторію.

Під час телефонної розмови чоловік, якого НАБУ вважає підприємцем, каже, що "можливо голова обласної ради погодиться на суму 250 тисяч [доларів]".

У закритій ухвалі Вищого антикорупційного суду, яка опинилась у розпорядженні Суспільного, йдеться про те, що Іван Мунтян сказав Юрію Кушніру дати йому 200 тисяч доларів, тоді Мунтян посприяє передачі в оренду санаторію "Брусниця" на 49 років.

Згідно з цією ухвалою, детективи НАБУ проводили обшуки на робочому місці Юрія Кушніра - на підприємстві "БАТ-ЦЕНТР". Воно розташоване у Чернівцях на вулиці Південно-Кільцевій. За цією ж адресою зареєстрований ТОВ "Буковинський оздоровчий комплекс "Брусниця". Під час обшуку у кабінеті вилучили 64 000 доларів. Представник Юрія Кушніра сказав у суді, що саме ці гроші, зазначені в деклараціях дружини та доньки Юрія Кушніра.

15 грудня минулого року Іван Мунтян скликав брифінг, під час якого підсумував свою роботу на посаді очільника Чернівецької обласної ради та прокоментував кримінальну справу про хабар, через яку був відсторонений від виконання своїх обов`язків.

«Кримінальна справа була порушена ще у 2017 році проти митників. Я ніякого відношення до митниці не маю. Те, що я вже біля 30 років дружу з Кушніром, це не секрет. І те, що я після роботи приходив до нього, а там був пристрій, який фіксував розмови, - каже Іван Мунтян. - Я дійсно запропонував йому бути інвестором одного з санаторіїв, який розвалюється. Соромно, що так воно стається в нашій області. Тоді як на Івано-Франківщині, Закарпатті, Львівщині такі санаторії розвиваються і дають прибутки області. Я дійсно запропонував, це зафіксовано.

Можливо, не до кінця ця ситуація розв’язана, але я доведу свою правоту. Я діяв тільки в інтересах громади області, згідно чинного законодавства», - зазначив Іван Мунтян.


Коментарі:
Більше новин по темі: