У Міноборони не змогли знайти куртку з партії, про яку писали ЗМІ, тому вирішили виправити номер контракту маркером і показати її Антикорупційній раді, - журналіст Ніколов

Представники Міноборони не надали куртку з партії, про яку писали журналісти.

Про це у Facebook повідомив журналіст Юрій Ніколов, передає Цензор.НЕТ.

"Я реально не думав, що ми маємо справу з такими опаришами. Да, у них вистачає сил залучити ломів зі свайби Резнікова для зміщення фокусу і акцентів. Да, у них вистачає сил прочитати у мене чи Ярослава Железняка про їхній епічний фейл з принесенням у Верховну Раду куртки НЕ З ТІЄЇ ПАРТІЇ, про яку я писав. Але у них не вистачає сил знайти нормальну куртку з того контракту, про який я писав", - зазначив він.

Він нагадав, що писав про поставку курток для ЗСУ по контракту з номером 1908. Але представники Міноборони минулого тижня принесли в Раду куртку з контракту 1708.

У Міноборони не змогли знайти куртку з партії, про яку писали ЗМІ, тому вирішили виправити номер контракту маркером і показати її Антикорупційній раді, - Ніколов 01

"А тепер ці прекрасні люди принесли якусь куртку на Антикорупційну раду при Міноборони, і маркером (бл#ть від руки просто напросто) закреслили номер контракту і написали 1908. ... Резнікова ви вже не врятуєте. А самі зашкваритесь по повній. Резніковські ломи вже танцювали на граблях яйцекілограмів по 17. Тут те саме. Ви просто наїстеся гамна. І я вас цього разу запам'ятаю краще, ніж півроку тому", - додав журналіст.

Нагадаємо, раніше ЗМІ опублікували розслідування, в якому йшлося, що племінник "слуги народу" Касая був бенефіціаром "турецької" компанії, у якої Міноборони втричі дорожче закупило "зимові" куртки.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики, "слуга народу" Анастасія Радіна повідомила, що одним з проміжних висновків антикорупційного комітету стало підтвердження справжності документів щодо закупівлі літніх курток для ЗСУ, які на митниці раптово стали зимовими й значно дорожчими.

Міністр оборони Резніков запропонував парі: якщо обвинувачення в закупівлі літніх курток замість зимових підтверджуються, він іде з посади. Якщо ні - нардеп Анастасія Радіна здає мандат, а журналіст Михайло Ткач на 3 роки припиняє займатися журналістикою. Радіна погодилася на парі, Ткач - відмовився.


Резніков повідомив: для того, аби закупити форму для військових мають бути виконані два пункти: наявний запит від Генштабу та асигнування з бюджету

Міноборони не може нічого придбати без офіційного запиту від Генерального штабу з підписом головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. Про це повідомив міністр оборони України Олексій Резніков, повідомляє кореспондент «Главкома».

Зокрема, ще одним чинником закупівель є наявність коштів з держбюджету, тобто асигнування. Як пояснив міністр, якщо одного з цих чинників немає, тоді не може бути закупівлі.

За словами Резнікова, у 2021 році потреба Генштабу у зимовій формі була 68 тис. одиниць і 170 тис. одиниць літньої, при чисельності особового складу Збройних сил у 261 тис. військових. Після повномасштабного вторгнення потреби у формі збільшилися. Відтак, станом на травень 2022 року потреба у формі зросла до 300 тис. комплектів, у червні – 600 тис., а у липні – 1.2 млн.

Зокрема, до повномасштабного вторгнення департамент держзакупівель Міноборони купляв форму лише в українського виробника, на міжнародному нічого не купували. Форму для ЗСУ шили представники української промисловості, проте через вторгнення РФ багато підприємств вимушені були виїхати.

Як повідомив Резніков, наразі існує 30 контрактів з забезпечення формою 1.2 млн військових ЗСУ. Міноборони має контракт з 21 українською компанією та дев'ятьма іноземними. Зокрема, 580 тис. комплектів форми поставили іноземні компанії і 610 тис. – українські.

Міністр зауважив, що з 2023 року Міноборони укладає всі контракти лише з українськими підприємствами. Це потрібно для того, щоб люди залишалися в країні, платили податки, створювалися робочі місця тощо.

До слова, за закупівлями наразі слідкує колегіальний орган, куди входить Громадська антикорупційна рада при Міністерстві оборони та представники Міноборони.

Також Резніков анонсував, що НАТО розробляє програму, яка допоможе дослідити та покращити закупівельні процедури, зокрема надасть поради по контролю, оптимізації і перевірці закупівель тощо.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації