Суд у Чернівцях зобов'язав знести чотири поверхи будівлі біля готелю «Турист» (ФОТО)

1 з 4

НАРЕШТІ /

У Чернівцях біля готелю «Турист» власник одноповерхової будівлі самовільно збільшив поверховість будинку до п'яти. Але у суді вирішили, що зробив він це незаконно, тому зобов'язали знести зайві поверхи. Про це пише ІА АСС із посиланням на відповідне судове рішення Шевченківського райсуду Чернівців.

Там зазначається, що Чернівецька міська рада звернулася до суду з проханням скасувати державну реєстрацію права власності на існуючу будівлю, визнати недійсним договір дарування та зобов'язати власника перебудувати об'єкт до встановлених норм.

Відповідачем у цій справі значиться Мале приватне підприємство фірми «Краяни» та приватна особа, які представники цієї фірми подарували скандальну будівлю. Третьою стороною по справі значиться інспекція державного архітектурно-будівельного контролю Чернівецької міськради.

Як пояснила заступниця начальника інспекції державного архбудконтролю міськради Наталія Сірман, об'єктом судового спору стала поверховість будівлі. Адже за документами власники володіють будівлею площею 188 квадратних метри, а потім вирішили зареєструвати будівлю на понад 1200 квадратів та одразу передати цю будівлю іншій особі договором дарування.

«Ця справа тягнеться уже не один рік. Там була існуюча одноповерхова будівля у 188 квадратних метри. Її зареєстрували на власника, якого за документами не існує. Потім цей об'єкт відчужили одному зі співзасновників фірми, який її перепродав третій фізичній особі, яка ніби-то вже набула у власність 5-типоверхову будівлю на 1200 квадратів. Хоча по факту там повинен був бути одноповерховий будинок на 188 квадратних метрів. Після того, як нові власники отримали документи на цю будівлю зі збільшеною у кілька разів площею, там почали проводити активні будівельні роботи», - розповідає міська чиновниця.

За її словами, на цьому об'єкті неодноразово намагалися провести різні перевірки. Але перевірку провести так і не змогли, бо були відсутні власники цієї будівлі чи їх уповноважені особи. Навіть з допомогою поліції не змогли забезпечити явку власника. Після цього чиновники міської ради зібрали усі необхідні документи та подали судовий позов.

Наразі суд оголосив лише резолюційну частину, якою скасував рішення про державну реєстрацію будівлі із завищеною площею у 1200 квадратних метрів та визнав недійсним договір дарування такої великої будівлі. Крім того, суд зобов'язав власника привести перебудову цієї будівлі до початкового стану у 188 квадратів. Тобто власник має знести збудовані уже чотири поверхи 5-типоверхового будинку.

Повне судове рішення буде складено 03 лютого 2021 року. Після цього власники матимуть можливість подати апеляцію на це рішення протягом 30 днів. Якщо апеляції не буде чи її відхилить суд, то власники повинні будуть знести частину незаконно збудованої будівлі. За виконанням рішення суду слідкуватиме виконавча служба.

Фото: ІА "АСС"


Коментарі:
Більше новин по темі: