Створення реабілітаційного центру на базі госпіталю ветеранів війни: Чернівецька ОВА обіцяє не допустити, щоб виконання робіт відбувалося за завищеною вартістю

Чернівецька ОВА та відповідні контролюючі органи обіцяють не допустити, щоб виконання робіт зі створення реабілітаційного центру на базі обласного госпіталю ветеранів війни відбувалося за завищеною вартістю.

Про це йдеться у відповідній заяві, яку оприлюднила Чернівецька ОВА на своїй сторінці у Фейсбук.

Далі пряма мова:

Чернівецька обласна військова адміністрація, Чернівецька обласна рада та проєкт RECOVERY Віктора й Олени Пінчуків підписали спільний Меморандум, яким передбачено створення інноваційного реабілітаційного центру на 60 ліжок для поранених захисників і захисниць України на базі обласного госпіталю ветеранів війни. У межах співпраці у 2024 році заплановано капітальний ремонт внутрішніх приміщень літери «Б» лікувальної установи.

Благодійний фонд забезпечить внутрішній ремонт триповерхової будівлі та надасть високоякісне медичне обладнання.

Зобов’язання Чернівецької ОВА та Чернівецької обласної ради – профінансувати з обласного бюджету утеплення приміщення та облаштувати вхідну групу відповідно до норм безбар’єрності.

Відповідно до чинного законодавства, було проведено відкритий і публічний тендер на виконання ремонтних робіт, до якого могли долучитися компанії з усієї України. Бажання взяти участь у конкурсі виявило лише одне підприємство, яке і стало переможцем конкурсу, оскільки відповідало усім вимогам. Межі вартості робіт були визначені замовником — не більше 333,7 млн, що є ринковою на послуги у таких обсягах і на відповідних обʼєктах. Втім, переможець конкурсу запропонував значно меншу ціну — 283,4 млн грн, що дозволило замовнику зекономити 50,3 млн грн одразу на етапі тендерних процедур. До того ж, з 283,4 млн грн ще 50 млн буде повернуто в бюджети різних рівнів у вигляді сплачених виконавцем податків.

Проте зазначимо, що вказаної суми Чернівецька ОВА у своєму розпорядженні не має. На реалізацію проєкту з обласного бюджету цьогоріч виділили лише 30 млн грн. Наразі ми продовжуємо пошук додаткових джерел фінансування на втілення цього важливого соціального проєкту, зокрема в рамках міжнародної співпраці.

Також зауважуємо, що виконання і вартість робіт перебувають на контролі різних виконавчих і правоохоронних органів, особливо в умовах діючого воєнного стану. Відтак ні Чернівецька ОВА, ні антикорупційні органи, зокрема, не допустять того, щоб виконання робіт відбувалося за цінами, які перевищують рівень ринкових.

Принагідно інформуємо, що проєктом реконструкції обласного госпіталю ветеранів війни передбачено: зведення добудови та виконання будівельно-монтажних робіт в існуючих корпусах, заміна конструкції даху та проведення заходів з термомодернізації лікувального корпусу літ. «А»; ️в приміщеннях споруди подвійного призначення – створення протирадіаційного сховища та влаштування операційної з функціональними приміщеннями; ️будівництво багаторівневого паркінгу, що дозволить забезпечити зручний доступ та збереження автотранспорту для відвідувачів госпіталю. Паркінг також може використовуватися як додаткове сховище.

У реабілітаційному центрі надаватимуть повний спектр медичних послуг для поранених воїнів, психологічну підтримку, будуть створені комфортні умови для пацієнтів, лікарів та відвідувачів із дотриманням принципів безбар'єрності для потреб маломобільних груп населення. Приміщення буде оснащене новітнім медичним обладнанням, тренажерами, пристроями та інвентарем для проведення різних видів терапії та відновлення, - йдеться в оприлюдненій сьогодні заяві Чернівецької ОВА.

Нагадаємо, вчора, 19 лютого, сайт "Наші гроші" оприлюднив інформацію про те, що Департамент капітального будівництва Чернівецької ОДА 10 січня за результатами тендеру замовив ТОВ «Будторгінвест» реконструкцію будівлі обласного госпіталю ветеранів війни у Чернівцях вартістю 283,47 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2025 року мають реконструювати приміщення будівлі «А» та «Б» із добудовою адмінкорпусу, протирадіаційного укриття і багаторівневого паркінгу по вул. Фастівська, 20.

У підсумковій відомості ресурсів є 118 бактерицидних рециркуляторів BactoSfera ORBB 15×1. Їх врахували по 7 080-7 193 грн/шт. (тут і далі ціни вказано з ПДВ). Український виробник «BactoSfera» та «Медичний магазин» продають їх по 3 605 грн/шт., що вдвічі дешевше.

Біметалевий радіатор Mirado/Diva 500/96 (секція 0,202 кВт) врахували по 768 грн за секцію. «Епіцентр» пропонує такі по 490 грн за секцію, але зараз за знижкою секція коштує 390 грн. Це вдвічі дешевше. «Леруа Мерлен» продає його по 419 грн за секцію, що на 45% дешевше.

Мідний кабель ВВГнгд перерізом 3х1,5 врахували по 57 грн/м, 3х2,5 – по 71 грн/м, а 5х4 – по 194 грн/м.

Крупний постачальник «Укрпровід» продає їх мінімум вдвічі дешевше – кабель ВВГнгд перерізом 3х1,5 по 25 грн/м, 3х2,5 – по 39 грн/м, а 5х4 – по 97 грн/м.

Металопластикові двері врахували по 8 309 грн за квадратний метр. Днями ОКНП «Чернівецький обласний медичний діагностично-реабілітаційний центр» замовляв металопластикові двері по 4 956 грн/кв. м, що на 40% дешевше. А 2 пожежно-рятувальний загін з надзвичайних ситуацій у Чернівецькій області замовляв їх по 4 304 грн/кв. м, що на 48% дешевше.

Гідроізоляційну мастику Ceresit CL 51 врахували по 264 грн/кг, тоді як компанія «Хенкель Баутехнік (Україна)» продає її по 168 грн/кг, що на 36% дешевше.

Рекуператор Prana 200C врахували по 24 192 грн/шт. «Епіцентр» та офіційний центр продажів Prana в Україні продають його по 16 116 грн/шт, що на 33% дешевше.

Суміш МВ для приклеювання і захисту плит із мінеральної вати Ceresit CT 190 врахували по 24 грн/кг. «Епіцентр» та «Хенкель Баутехнік» продають її по 17 грн/кг, що на 29% дешевше.

Фірма отримала підряд без конкуренції, бо на відкриті торги більше ніхто не прийшов. Для участі в них треба було принести аналогічні договори на будівництво, реконструкцію або капремонт. Їхня вартість мала бути не менше 10% очікуваної вартості, тобто 33,37 млн грн.

«Будторгінвест» на підтвердження досвіду надав один договір щодо реконструкції будівлі спорткомплексу з прибудовою, укладений в 2018 році з нинішнім замовником на 34 млн грн.

Департамент капбудівництва Чернівецької ОДА очолює Микола Гладюк, уповноваженою особою є Яна Пілат. Керівником Чернівецької військової адміністрації є Руслан Запаранюк, йдеться у публікації видання "Наші гроші".


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації