"Слуги" роблять з нас дурних?! Декларації чиновників будуть закритими ще рік. Побачити публічно чиїсь статки можна буде лише за згоди декларанта

5 вересня Верховна Рада прийняла у другому читанні законопроєкт № 9534, який мав би відновити декларування посадовців та депутатів.

Проте закон передбачає, що декларації чиновників будуть закритими ще на рік. Побачити чиюсь декларацію публічно можна буде лише за згоди декларанта, повідомляє Центр протидії корупції.

Ці зміни не дозволять контроль громадськості та журналістів за владою. Що критично важливо під час війни, зважаючи на усі скандали з квартирами, закордонними будинками та дорогими автомобілями, які ми побачили під час війни.

Ухваливши цю норму нардепи знехтували думкою Європейського Союзу, заявою послів G7, рекомендацією постійного доповідача Європарламенту Міхаеля Галера та – найголовніше – думкою 91,7% українців, які виступають “за” відкриті декларації про “воєнні” доходи чиновників.

Крім того, Рада ухвалила законопроєкт №9587-д зі шкідливою правкою нардепа від екс ОПЗЖ Григорія Мамки, яка визначає, що у разі брехні в декларації до 1 млн 300 тис. грн порушнику загрожує лише смішний штраф від 17 тис. грн, після сплати якого він не вважатиметься таким, що притягувався до відповідальності.

Внаслідок таких змін брехати в декларації на суми до 1 млн 300 тис стане правилом. Щобільше, в разі виявлення такої брехні особа зможе безперешкодно призначатися на відповідальні посади в держоргани, що зараз заборонено.

«Підписавши закон № 9534, президент особисто підтвердить, що владі є що ховати від українців. Закривши реєстр від громадськості — ви поставите хрест на довірі українців та міжнародних партнерів, від підтримки яких сьогодні напряму залежить перемога у війні.

Тому ЦПК вимагатиме у президента повернути законопроєкт № 9534 в парламент з вимогою відкрити реєстр (накласти так зване вето з пропозиціями), а законопроєкт №9587-д – ветувати повністю», — зазначив голова правління ЦПК Віталій ШАБУНІН.

Зважаючи на кількість корупційних скандалів, приховані статки депутатів та чиновників знищать довіру українців. Чесним посадовцям немає, що приховувати. Бажання сховати від громадськості своє майно свідчить тільки про бажання красти державні гроші.

Разом з тим, декларантам дозволили не вказувати адресу одного об’єкта нерухомості за кордоном, де проживають члени сім’ї.

Також, депутати лишили собі можливість не показувати в деклараціях житло, витрати на оренду якого компенсуються державою, якщо площа такого об’єкта не перевищує 75 квадратних метрів. Якщо коротко, не показувати квартири, за приховування яких ряд депутатів отримали кримінальні справи.

Ще одна шкідлива поправка стосується заборони перевіряти підстави набуття активів декларантом, якщо ці активи набуті до дня обрання чи призначення на посаду.

Нагадаємо, що це вже не перша спроба знищити публічне декларування статків. Навіть за час створення цього законопроєкту кілька фракційних груп намагалися додати правки, щоби приховати власні статки. Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації