Мешканці вулиці Шептицького протестують проти будівницва нових житлових будинків на скандальній ділянці у центрі Чернівців

Мешканці вулиці Шептицького вийшли на пікет проти будівництва житлових будинків на ділянці на вулиці Шептицького, 7.

Люди стояли поруч з виритим котлованом, де колись була спортивна площадка, а згодом сточнка для легкових автомобілів (поруч з міською поліклінікою №1),

Як пише molbuk.ua, організатором акції була депутатка міської ради Тетяна Шепелько. Вона запевняє, що забудовник не має дозволів на будівництво від міністерства культури, адже ділянка розташована в історичному ареалі міста.

Мешканіці вулиці Шептицького протестують проти будівницва нових житлових будинків на скандальній ділянці у центрі Чернівців. Фото МБ

"Я з 26 липня звертаюся до міністерства культури щодо відсутності дозволів на будівництво у забудовників у буферній зоні ЮНЕСКО. Була перевірка з департаменту культури Чернівецької ОВА, зафіксували факт будівництва, але жодних документів на заборону з міністерства так і немає”, - розповідає Тетяна Шепелько.

Конфлікт щодо земельної ділянки триває з 2005 року.

Як пише МБ, раніше забудовник планував звести торгово-офісний центру і мав дозвіл на земельну ділянку, площею 0,06 га. На іншій частині мали звести спортивний майданчик для учнів трьох шкіл. Згодом забудовнику дали дозвіл на усю ділянку, але з умовою, що він має зробити спортивний майданчик. За усі ці роки роботи не були виконані. А з 2017 року забудовник подав проектну пропозицію на зведення багатоповерхових будинків. Міська рада тоді подала на забудовника до суду. Але, як запевнив на одній із пресконференцій мер Роман Клічук, забудовник отримав усі дозволи через суд, тому розпочав будівництво.

30 червня 2022 року замовник отримав дозвіл на початок будівельних робіт в апеляційному суді. У липні прокуратура розпочала розслідування щодо можливого зловживання службовим становищем посадовцями міської ради, які погодили та уклали із забудовником додатковий договір, що суперечить інтересам територіальної громади.

Тим часом мешканці запевняють, що у забудовника немає необхідних документів на підготовчі роботи. Через це вони неодноразово викликали поліцію, але будівництво триває і далі.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації