Колишня чернівчанка, фігурантка кримінальної справи по колишньому директору "Калинки" Іванові Ринжуку - Олеся Ілащук, - стала послом України в Болгарії

Просто “вбивча” різдвяна новина: колишня чернівчанка і фігурантка скандальної справи по колишньому директору "Калинки" Іванові Ринжуку - Олеся Ілащук - стала Надзвичайним і Повноважним послом України в Болгарії. Відповідний указ опублікований на сайті президента. Це найвищий дипломатичний ранг.

Президент України Володимир Зеленський наказом від 23 грудня 2022 року призначив нових послів у Республіці Болгарія, Латвійській Республіці та Королівстві Бахрейн.

Так, указом №879/2022 було звільнено Віталія Москаленка з посади посла в Республіці Болгарія. Натомість указом №880/2022 на цю посаду призначено Олесю Ілащук.

Molbuk.ua нагадує, що Олеся Ілащук закінчила історичний факультет Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича. На фейсбук-сторінці Олесі Ілащук вказано, що вона клінічний психолог, системно-сімейний терапевт, гештальт-терапевт.
Навчалася у ВОППГП "Український Гештальт Інститут" та у HRD Antwerp у Бельгії. Також вивчала курс МBA у Бізнес-школі МІМ.

За даними сайту аналітичної системи Youcontrol, з 2010 по 2015 рік займала посаду керівника у ювелірній компанії "ДЖЕММА". До жовтня 2021 року Олеся Ілащук була також співзасновницею компанії.

Скандальна фірма "Джемма" "засвітилася" у кримінальній справі щодо колишнього директора Калинівського ринку Івана Ринжука щодо відмивання грошей. Ось публікація тих часів у газеті "Час" під назвою "Мільярдер з Ржавинців, або Не дай, Боже, з Івана пана".

Щоправда, у лютому 2015 року Садгірський районний суд виніс виправдальний вирок колишньому директорові Калинівського ринку Івану Ринжуку у цій справі. Апеляцію на рішення суду, здається ніхто не подавав: Микола Харабара на той час вже не був керівником буковинської міліції. Але питань, залишилося, як бачимо, ну ду-ж-ж-е багато. Детальніше читайте у публікації БукІнфо "Суд виправдав екс-директора "Калинки" Івана Ринжука".

З 2015 по листопад 2016 року Олеся Ілащук була керівником ТОВ "ДІДЖІТАЛ-ПК ЛТД", яке займається оптовою торгівлею комп'ютерами та програмним забезпеченням.

Ось такий "дипломатичний бекграунд" в Олесі Ілащук. Жодної згадки про “карколомну” дипломатичну кар"єру. А ми б дуже хотіли б дізнатися, завдяки яким надзвичайним талантам вона стала дипломатом такого високого рангу в європейській країні НАТО! І це - в час війни. Запитань більше, ніж відповідей. Найголовніше з яких: ХТО в оточенні президента зміг пролобіювати людину без дипломатичного досвіду на таку високу посаду, тим більше в час війни?! Може вона виконувала якусь таємну місію, про яку ніхто не знає?

Тому ця історія зі скандальним призначенням точно не завершена і лише набиратиме обертів. Навіть не сумнівайтеся.

Андрій ПОДІЛЬСЬКИЙ, БукІнфо (с)
Використано матеріали з архіву сайту, видань “Молодий буковинець”, газета “Час”.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації