Ірина Фаріон програла суд з поновлення на роботі у Львівській політехніці. Суд вирішив, що вона "розколює суспільство"

Ірина Фаріон хотіла через суд поновитися на посаді професора "Львівської політехніки", але програла. Галицький районний суд Львова став на бік навчального закладу.

Про це повідомляє Мета з посиланням на Українські новини.

Суд вказав, що піднімаючи мовне питання під час війни на широкий загал мовознавиця Ірина Фаріон сприяє розколу в суспільстві. У Рішенні суду йдеться:

"Суд вважає, що звільнення позивача з посади за вчинення аморального проступку є правомірним, її трудові права адміністрацією університету порушені не були, наказ про звільнення відповідає нормам чинного законодавства, тому позовні вимоги є необґрунтованими та задоволенню не підлягають".

Суд переконаний, що героїзм військовослужбовців, їх дії чи їх особистості, у будь-якому разі неприйнятно оцінювати, керуючись критерієм ступеня знання чи незнання державної мови або використання її у своїй професійній діяльності.

Оцінюючи моральний аспект висловлювань Фаріон, не можна залишити поза увагою почуття військовослужбовців, які спілкуються на російській мові. Суд підкреслив, що така поведінка позивача може демотивувати захисників країни.

На думку суду, спекуляція на мовному питанні стала одним із приводів для агресора здійснити віроломне вторгнення на територію України і дії Фаріон щодо мовного питання неприпустимі. Також суд у рішенні зазначає:

"У цій справі викликає обґрунтований сумнів, з точки зору відповідності моральним засадам суспільства, дії позивача, яка у черговий раз виносить у воюючій країні мовне питання на широкий загал, чим, поза усяким сумнівом сприяє розколу, у суспільстві".

Львів перетворився на місто "диверсантів" через наплив російськомовних переселенців. Про це заявила мовознавиця, докторка філологічних наук Ірина Фаріон.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації