Голова ВАКС заявила про тиск з боку нардепа. ЗМІ дізналися, що йдеться про справу Мунтяна

Глава Вищої антикорупційного суду Олена Танасевич заявила про тиск з боку нардепа, який прийшов до неї з "пропозицією" обрати конкретний запобіжний захід підозрюваному. ЗМІ з’ясували, що йшлося про справу щодо підозрюваного у отриманні неправомірної вигоди екс-голови Чернівецької облради Івана Мунтяна, інформує МБ.

Так, відповідаючи на запитання в ексклюзивному інтерв’ю агентству "Інтерфакс-Україна", чи зверталися за два роки роботи суду до неї особисто як до голови суду з проханням сприяти розгляду справи для конкретного результату, Танасевич сказала: "До недавнього часу - ні, й так має бути".

"Але в серпні 2021 року надійшло звернення народного депутата України до мене як голови суду з пропозицією про обрання конкретного запобіжного заходу у межах зазначеного кримінального провадження щодо ідентифікованої ним особи", - розповіла голова ВАКС.

Водночас Танасевич наголосила, що її реакція на такі дії не забарилася.

"Як того вимагає закон, я негайно звернулася до Вищої ради правосуддя і до генерального прокурора з повідомленням про втручання в діяльність правосуддя", - сказала голова ВАКС.

Вона зазначила, що ВРП, розглянувши її повідомлення, ухвалила рішення звернутися до Верховної Ради "для вжиття заходів щодо недопущення дій, які можуть бути розцінені як втручання в діяльність суддів під час здійснення правосуддя".

Як повідомило агентству інформоване джерело, до голови ВАКС звертався народний депутат Юрій Камельчук (фракція "Слуга народу") в контексті кримінального провадження за підозрою колишнього голови Чернівецької обласної ради Івана Мунтяна в одержанні неправомірної вигоди. Йшлося про підозрюваного - приватного підприємця, який, за попередньою інформацією, давав хабар, ця людина є свідком у справі Мунтяна.

Справа щодо Івана Мунтяна: що відомо

Раніше ВАКС обрав запобіжний захід у вигляді застави у понад 10 млн грн голові Чернівецької обласної ради Івану Мунтяну, якого підозрюють в отриманні 180 тис. доларів хабара. Днями прокурор САП скерував до суду обвинувальний акт за обвинуваченням Івана Мунтяна у отриманні хабаря у розмірі 180 тис доларів та приватного підприємця – у наданні цієї неправомірної вигоди.


Коментарі:
Більше новин по темі: