Дещо про інсинуації та підкилимні ходи у переддень виборів ректора Буковинського державного медичного університету

МОВОЮ ДОКУМЕНТІВ /

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

Заступнику Голови Комітету

з питань здоров'я нації,

медичної допомоги та

медичного страхування ВР України

народному депутату України

Дмитрієвій О.О.

Шановна Оксано Олександрівно!

Днями всі ми згадували і вшановували чергову річницю подій на Майдані та Революцію Гідності. У ході тих подій відомий український нейрохірург та громадський діяч Aндрій Гук написав, що та Революція назавжди змінила українців.

Повністю погоджуюсь зі словами Андрія, хоча вважаю, що ні Майдан, ні Революція Гідності, на жаль, абсолютно не змінила таку когорту людей, як пристосуванці.

Навіть після неї вони так і не втратили можливості змінювати забарвлення в залежності від влади. І саме такі пристосуванці й впливають на ставлення громадян до самої влади, повністю дискредитуючи навіть найкращі та найпрогресивніші ідеї та плани. Вони успішно перекочували і в постреволюційні часи. Про них і мова.

Я не відкрию таємниці, якщо нагадаю, що один з медичних вузів країни, а саме Буковинський державний медичний університет, зараз перебуває у стані виборчої кампанії нового ректора.

До конкурсу на посаду допущені п'ятеро кандидатів, котрі пройшли перевірку МОЗом на відповідність вимогам чинного законодавства.

І ось саме на цьому короткому абзаці вся законність дій Міністерства завершилась. Далі почалось повне беззаконня.

Бо якимсь дивним чином, в порушення статті 42 Закону Про вищу освіту, заступник міністра охорони здоров'я Ірина Микичак підписує наказ про призначення в.о. ректора БДМУ, кого би ви думали - колишнього ректора Бойчука Т.М., у якого вже закінчився контракт на другий термін перебування на посаді.

Більше того, вона ще й призначає Бойчука Т.М. відповідальним за організацію та проведення самих виборів.

Що ж, пані Ірина Микичак знає як використовувати адмінресурс, причому, робить це вміло й ефективно. Саме цим вона займалася під час виборчої капманії Президента України, забезпечуючи на Львівщині голоси для конкурента Володимира Зеленського.

Отримавши такі карти в руки, пан Бойчук, вже керуючись наказом пані Микитчак, одразу ж призначає себе головою Оргкомітету з виборів ректора та вводить до складу Оргкомітету лише представників своєї адміністрації.

Все це робиться лише для того, щоб залишити для себе всі владні повноваження в управлінні університетом та поставити на посаду ректора свою легко керовану, слухняну маріонетку.

Прошу зазначити, що всі мої твердження ґрунтуються лише на фактах, тому надаю ще декілька епізодів бурхливої діяльності пана Бойчука на зрив чесних виборів ректора БДМУ.

25 лютого, лише за кілька днів до дати виборів нового ректора, які відбудуться 3 березня, Бойчук Т.М. ще й обирає себе головою Вченою ради університету, органу, який по своїй суті є лише дорадчим. Але перед цим так званий "господарник" Бойчук вже наділив цю посаду нечуваними повноваженнями, фактичним правом на повне управління вишем, де він був два терміни ректором. І цього йому замало, тож він ще вводить посаду "Почесного ректора". Також, звісно, що для самого себе. Хочу звернути увагу, що такі безцеремонні пристрасті можуть буяти лише у далекій провінції, і це в.о. ректора використовує у хвіст і гриву.

Я прекрасно знаю ту ситуацію, яка відбувається в БДМУ не з чуток та вигадок, а з першоджерел. Сам був, хоч і нетривалий час, проректором цього навчального закладу, тому мені достеменно відомі можливості ректора з використання адмінресурсу.

Описуючи ситуацію в БДМУ, для Вас, шановна Оксано Олександрівно, як для відповідального політика та державника, який особисто вже довів під час виконання своїх депутатських повноважень свою ефективність. Виправляючи помилки попередньої влади з проведенням так званої медреформи, коли "забули" про професорсько-викладацький склад та повернули цю категорію висококваліфікованих фахівців до процесу лікування.

Тож прошу Вас взяти ситуацію з виборами в БДМУ під особистий контроль та направити депутатський запит на ім'я міністра охорони здоров'я М.В.Степанова з проханням проведення повного аналізу того, що відбувається, та відсторонення пана Бойчука Т.М. від обов'язків ректора. А також призначення нового в.о. ректора.

Крім того, з огляду на те, що Чернівці зараз перебувають у "червоній" зоні карантину, а мене підтримують майже всі кандидати на посаду ректора БДМУ, прошу перенести дату виборів нового ректора на дату закінчення карантину. Сподіваюся, на цей час також вдасться припинити брутальні маніпуляції довкола передачі посади ректора, яка має відбуватися у цивілізований спосіб.

Переконаний, що завдяки Вашим особистим зусиллям, моральним переконанням та досвіду нам вдасться спільно повернути справедливість.

З повагою, Геннадій Маркевич

*****

Цей лист головного санітарного лікаря підтверджує складність епідеміологічної ситуації у Чернівцях і унеможливлює проведення будь-яких колективних заходів, у тому числі виборів ректора Буковинського державного медичного університету до виходу регіону з "червоної зони". Можливо, це дасть змогу і час, щоб у Києві розібралися з тим, що відбувається у цьому університеті, де, багатьом відчувається спроба однієї особи будь-якими засобами утримати владу.

Побачимо, чи подіють такі аргументи головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка особисто на Тараса Бойчука, чи, можливо, майбутні сумнівні результати виборів ректора він успішно переведе у судові слухання. Те, що ті, хто балотується зараз на посаду ректора звертатимуться у випадку фальсифікацій до суду, сумнівів нема.

Олексій ГЛАДКОВСЬКИЙ, м.Чернівці


Коментарі:
Більше новин по темі: