День обшуків і підозр. До Коломойського, Столара, Авакова та в податкову прийшли правоохоронці, всіх керівників митниці звільнили - дайджест подій

Середа, 1 лютого, стала днем масштабних резонансних обшуків та кадрових «чисток» в Україні.

Станом на цей момент відомо про такі події:

NV повідомляє про деталі та наслідки гучних обшуків, розслідувань і звільнень.

У Міноборони відреагували на підозри ексчиновникам відомства — кажуть, що почали службові перевірки

Міністерство оборони сприяє правоохоронним органам у розслідуванні справ, пов’язаних із колишніми чиновниками відомства.

У цьому запевняє пресслужба відомства.

Там зазначають, що проводять перевірки у зв’язку з оголошенням підозри колишнім посадовцям Міноборони.

«У системі Міноборони сповідається нульова толерантність до корупції, і кожна інформація про можливі її прояви ретельно перевіряється», — сказано в повідомленні.

Данілов про серію обшуків: Ми на початку великого шляху очищення нашої країни

В Україні стартував процес очищення держави від причетних до економічних злочинів осіб, заявив секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов.

«Це лише початок активних дій та роботи, яка відпрацьовувалася місяцями для того, щоб зібрати доказову базу за всіма цими елементами. І ми знаходимося на початку великого шляху очищення нашої країни від людей, які забули, що таке честь, держава та країна, і займалися неподобством, зокрема, під час війни», — заявив Данілов в ефірі телемарафону, пише Інтерфакс-Україна.

За його словами, у РНБО є «санкційне досьє».

«Все відслідковується. Якщо хтось вважає, що може допомагати тим людям, на яких наша країна наклала санкції, він глибоко помиляється», — сказав секретар РНБО.

Секретар РНБО також зазначив, що особисто вітав би довічне ув’язнення за те, що під час війни та чи інша особа «лізе до державної кишені».

Центр протидії корупції: Руками СБУ рятують корупціонерів з Міноборони

Схоже, ексдиректора департаменту держзакупівель Міністерства оборони Богдана Хмельницького хтось вирішив врятувати від відповідальності, а заодно ще й підставити НАБУ, йдеться у дописі на сторінці ЦПК у Facebook.

Річ у тім, що Хмельницькому інкримінують розтрату державних коштів у понад 100 млн грн, нагадують активісти. Але справи про розтрату на такі значні суми підслідні НАБУ, а не СБУ, тобто провадження мали б вже давно передати детективам Бюро.

«Але підозри чомусь висуває СБУ. При цьому усім відома практика Верховного Суду, за якою докази, отримані з порушенням підслідності, визнаються судами недопустимими. Тобто у суді такі справи розвалюються. До того ж, після підозри є великий ризик того, що навіть передача справи до НАБУ вже її не врятує. Бо всі зібрані докази суд просто не врахує», — зазначили у ЦПК.

Ексзаступнику міністра культури та ще шести особам повідомили про підозру у справі про заволодіння будівлею Нацкінематеки

Про це повідомила пресслужба НАБУ.

«Йдеться про 14 будівель та споруд на околиці Києва. Орієнтовна вартість майна — майже 42 млн грн. Завдяки зусиллям антикорупційних органів ці активи повернули державі», — стверджують у бюро.

Серед підозрюваних:

  • заступниця міністра культури України (2014—2019 рр.);
  • начальник управління Міністерства культури України (2017—2020 рр.)
  • перший заступник генерального директора ДП НКУ (2016—2019 рр.);
  • арбітражний керуючий — керуючий санацією ДП НКУ (2019—2020 рр.);
  • два організатори схеми — бенефіціарні власники низки ТОВ;
  • керівник ТОВ — покупець майнового комплексу ДП НКУ.

У ДБР пообіцяли ще «багато цікавих матеріалів» щодо топчиновників

Директор Держбюро розслідувань Олексій Сухачов пообіцяв продовження корупційних справ. У бюро «лише почали інформувати про свої кроки з подолання корупції на топрівні», цитує директора пресслужба ДБР.

«Сьогодні ДБР та інші правоохоронні органи провели низку заходів у межах кримінальних проваджень, де фігурують високі чини Міністерства оборони, податкової, інших міністерств та відомств. Це — далеко не все. У роботі наших слідчих та оперативників ще багато цікавих матеріалів», — заявили в бюро.

Генпрокурор підтвердив підозри трьом чиновникам Міноборони

У справах про постачання армії підозри оголошено ексзаступнику міністра оборони, колишньому в.о. директора Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів міністерства та діючому працівнику відомства, повідомив керівник Офісу генпрокурора Андрій Костін.

За даними видання Бабель, перший — це Богдан Хмельницький. Його підозрюють у закупівлі неякісних бронежилетів. Другий — вже звільнений В’ячеслав Шаповалов, який лобіював закупівлю продуктів харчування за завищеними цінами.

Третій, за даними УП, — Володимир Терещенко, який на посаді заступника директора підприємства Промоборонекспорт уклав фіктивний договір на оцінку стану відремонтованих складових авіатехніки.

Під час обшуків у Коломойського нічого не вилучили — ЗМІ

Обшук у помешканні олігарха Ігоря Коломойського тривав пів години — з 08:30 до 09:00, повідомили джерела LB.ua в правоохоронних органах.

У прилеглих будинках та на території слідчі також нічого не виявили, стверджує видання.

«Обмєльчал корупціонер». Українці обговорюють у соцмережах список бажань в.о. голови податкової служби Києва Датій

Після того, як правоохоронці під час обшуку у в.о. голови податкової служби Києва Оксани Датій знайшли списки з її заповітними бажаннями, українці вирішили зіставити запити чиновниці з її офіційними можливостями.

Зібрали для вас яскраві пости.

ДБР підтвердило вручення підозри ексглаві Міненерговугілля Насалику

Як ідеться на сайті Держбюро розслідувань, сума недоотриманих через недбалість чиновника бюджетних надходжень за період з травня 2017 року по грудень 2020 року становить 1 млрд 488 млн гривень.

«Встановлено, що за вказівкою очільника міністерства підлеглі укладали зі структурами відомого бізнесмена завідомо збиткові для держави угоди. Зокрема, у порушення постанови Кабміну, штучно „списували“ комерсантам кошти за експлуатацію державного майна», — заявили в бюро.

ЗМІ повідомляли, що Насалика підозрюють у підписанні невигідних для держави угод щодо розмитнення газу на користь олігарха Дмитра Фірташа.

Скандальний глава департаменту Міноборони Олександр Лієв подав заяву на звільнення

Про це чиновник повідомив виданню Цензор.НЕТ.

Лієв, який тимчасово виконує обов’язки керівника департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міністерства оборони, написав заяву на ім'я міністра Олексія Резнікова.

«Я вчора написав йому повідомлення, в якому попросив прийняти мою відставку», — розповів Лієв.

Колишній міністр курортів і туризму Криму Олександр Лієв з літа 2022 року виконує обов’язки керівника одного з важливих департаментів Міністерства оборони, який відповідає зокрема і за закупівлю зброї.

31 січня Віталій Шабунін, голова правління Центру протидії корупції, нагадав про суперечливі моменти біографії Лієва, зокрема про неоднозначні висловлювання навесні 2014 року, коли він на тлі фейкового референдуму у Криму казав про необхідність «почути» півострів.

Детальніше про те, як коментували скандал з Лієвим в Україні, читайте у сюжеті NV.

Розпорядження уряду про призначення в.о. голів Держмитслужби та Держспоживслужби втратили чинність — міністр Кабінету міністрів

В’ячеслав Демченко та Андрій Лордкіпанідзе вже не є виконувачами обов’язків керівників Держмитслужби та Держспоживслужби відповідно, зазначив міністр Кабміну Олег Немчінов у своєму телеграм-каналі.

Він підтвердив, що т.в.о. керівника митниці стане Сергій Звягінцев. Виконувати обов’язки голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів буде Ольга Шевченко.

Крім того, уряд звільнив Юрія Сотника з посади першого заступника голови Державного агентства лісових ресурсів України, додав Немчінов.

Офіційно призначено нового тимчасового керівника Держмитслужби

Тимчасово виконання обов’язків голови Держмитслужби України покладено на Сергія Звягінцева, повідомив представник Кабміну в Раді Мельничук. При цьому про формулювання звільнення керівника відомства В’ячеслава Демченка нічого не сказано.

За даними Тараса Мельничука, з посади першого заступника голови Державної митної служби України звільнено Олександра Щуцького.

Стосовно іншого зама, Руслана Черкаського, ухвалено рішення про відсторонення від виконання повноважень за посадою та порушено дисциплінарне провадження.

Обшуки у Столара. У СБУ підозрюють комерційні структури нардепа від ОПЗЖ у відмиванні грошей Медведчука

Про це йдеться у дописі пресцентру служби.

СБУ розслідує участь окремих будівельних компаній Києва в легалізації коштів Віктора Медведчука та інших підсанкційних осіб.

«На переконання слідства, ці комерційні структури були залучені до протиправних схем легалізації коштів в інтересах колишніх депутатів Віктора Медведчука і Тараса Козака. Аналогічні схеми працювали також на користь інших громадян РФ та РБ, до яких були застосовані санкції РНБО, країн ЄС та США», — повідомили в СБУ.

За даними відомства, серед каналів легалізації фінансових активів, які застосовували зловмисники, викуп корпоративних прав українських забудовників різними офшорами та російськими банками, а також спрямування коштів від продажу нерухомості на фінансування дій, що задають шкоди державній безпеці.

«Удар по внутрішньому ворогу»: керівник СБУ прокоментував масштабні обшуки

В.о. глави СБУ Василь Малюк прокоментував низку масштабних оперативно-слідчих заходів, які сьогодні проводить служба разом з іншими силовими структурами. За його словами, сьогодні в рамках відкритих проваджень у різних регіонах України відбуваються десятки обшуків і вручення підозр фігурантам справ.

«Ми виконуємо завдання, поставлене президентом України Володимиром Зеленським, і синхронно завдаємо глобального удару по внутрішньому ворогу. І яскраве свідчення цьому — масові обшуки, вручення підозр та затримання зловмисників різного калібру», — заявив Малюк.

Він пояснив, що йдеться «про відпрацювання осіб, котрі своїми діями шкодять безпеці держави у різних сферах:

  • зрадників України і агентів російських спецслужб;
  • представників організованої злочинності;
  • посадовців, чиновників і корупціонерів, котрі підривають економіку країни і стабільне функціонування оборонно-промислового комплексу тощо.

Малюк назвав сьогоднішні події «першим етапом комплексної і системної роботи», натякнувши, що служба «не планує зупинятися»

«Кожен злочинець, який має зухвалість шкодити Україні, особливо в умовах війни, повинен чітко усвідомити — ми вдягнемо кайданки йому на руки. СБУ докладе до цього максимум зусиль», — заявив Малюк.

До суду передано справу ексглави Харківської облради, його заступника та адвоката за отримання мільйонного хабара — САП

За версією слідства, на початку 2021 року голова Харківської облради у змові зі своїм заступником вимагав та отримав неправомірну вигоду в 1,05 млн грн за залишення на посаді керівника обласного комунального підприємства, засновником якого є Харківська обласна рада. За перше півріччя 2021 року чиновники отримали вказану суму коштів чотирма траншами, у тому числі за посередництвом спільника-адвоката.

Йдеться про Артура Товмасяна, якого липні 2021 року разом зі спільниками спіймали на місці злочину при передачі останнього траншу в 350 000 гривень. У серпні того ж року Товмасяна звільнили з посади голови Харківської облради.

«Тримайтеся подалі від цих людей». Обшуки у Коломойського, Авакова та Столара — це сигнал. Кому — розповідає політолог Фесенко

В інтерв'ю NV Володимир Фесенко назвав «явно політичною» мотивацію обшуків. «Три відомих фігуранти. Всі троє пов’язані з українською політикою. По-різному, в різній формі, в різні часи, але пов’язані. Як мінімум двоє дуже добре знають один одного. Маю на увазі Коломойського і Авакова. Думаю, що і Столара вони знають, хоча він з іншої пісочниці», — зауважив політолог.

Він нагадав, що в Україні обшуки мають не стільки процесуальний ефект, скільки «медійний і політичний».

«Це сигнал суспільству, політичним елітам, у кого є проблеми, хто під слідством, „тримайтеся подалі від цих людей, тому що інакше і у вас можуть бути проблеми з правоохоронними органами“. Сигнал, безумовно, самим фігурантам цих справ», — додав Фесенко.

Обшуки у Коломойського. У СБУ офіційно заявили про викриття схеми на 40 млрд грн в Укрнафті та Укртатнафті

Служба безпеки України заявила, що провела низку слідчих дій у рамках розслідування справи про привласнення 40 млрд грн колишнім менеджментом ПАТ Укрнафта та ПАТ Укртатнафта.

СБУ повідомила, що провела низку обшуків спільно з Бюро економічної безпеки «за місцем проживання фактичних власників і топменеджменту фінансово-промислової групи, до якої входять ці компанії, а також за адресами ймовірного зберігання нафтопродуктів у різних регіонах України». Раніше ЗМІ повідомляли, що обшуки в цій справі пройшли вдома у Ігоря Коломойського.

За результатами слідчих дій топменеджменту ПАТ Укртатнафта оголошено про підозри у вчиненні кримінальних правопорушень.

В кримінальних провадженнях документують 10 епізодів злочинної діяльності. Зокрема, це виведення великих партій нафтопродуктів на афілійовані компанії, ухилення від сплати податків, створення безнадійної заборгованості нафтопереробного і нафтовидобувного заводів, що призвело до знецінення та зниження вартості їх активів.

За даними слідства, така злочинна діяльність здійснювалася в інтересах фактичних власників та бенефіціарів компаній.

Кабмін звільнив керівника митниці та двох його заступників — Гончаренко

За інформацією нардепа Олексія Гончаренка, Кабмін звільнив в.о. голови Державної митної служби В’ячеслава Демченка та його заступників Олександра Щуцького та Руслана Черкасського.

В.о. керівника митниці поки буде один з вцілілих на посаді заступників, Сергій Звягінцев, повідомив нардеп Ярослав Железняк.

Офіційно Кабмін поки не підтверджував звільнення, проте їх анонсував Давид Арахамія.

Нічого корисного для слідства не виявлено: Арсен Аваков прокоментував обшуки

Він підтвердив, що слідство цікавили контракти щодо закупівель МВС гелікоптерів Super Puma (Airbus Helicopters H225) шість років тому, а слідчі «поводилися коректно».

ДБР повідомило про підозру колишньому голові Міненерговугілля — ЗМІ

Держбюро розслідувань повідомило про підозру колишньому голові Міністерства енергетики та вугільної промисловості Ігорю Насалику. Про це повідомляє видання Бабель із посиланням на джерела у правоохоронних органах.

Його підозрюють у підписанні збиткових для держави угод щодо розмитнення газу на користь олігарха Дмитра Фірташа на 1,5 мільярда гривень.

За минулий рік ДБР викрило на митниці злочини, які завдали державі збитків на майже 400 млн грн

Державне бюро розслідувань повідомило, що загалом у 2022 році працівники ДБР :

  • розслідували 576 кримінальних проваджень щодо злочинів у митній сфері;
  • за результатами було повідомлено про підозру 156 особам;
  • щодо 119 осіб до суду було направлено 110 обвинувальних актів;
  • у закінчених кримінальних провадженнях ДБР встановило суму збитків державі, що перевищує 372 млн гривень;
  • у результаті активної роботи ДБР наприкінці року вдалося збільшити на 1 млрд грн надходження митних платежів до державного бюджету України.

Тимчасовий наступник Монастирського прокоментував обшуки в Авакова

В. о. глави МВС Ігор Клименко повідомив, що експертизи у справі про авіакатастрофу в Броварах ще не завершені, версії залишаються тими самими, що й раніше.

Коментуючи слідчі дії у ексглави МВС Арсена Авакова з приводу гелікоптерів ДСНС, Клименко сказав: «є відповідні кримінальні провадження і правоохоронні органи роблять свою роботу».

Відповідаючи на запитання про те, чи відбуваються перевірки співробітників МВС з огляду на версію про можливу диверсію, він зазначив: «ті доручення, які ми отримуємо від ДБР та СБУ, ми виконуємо».

«Ми ще чекаємо на експертизу. Експертизи, я думаю, дадуть слідству відповіді на запитання, які стоять перед нами», — поінформував Клименко. Він нагадав, що кримінальне провадження за фактом авіакатастрофи розслідує ДБР та СБУ, процесуальне керівництво здійснює Офіс генпрокурора.

СБУ викрила колишнього голову Департаменту держзакупівель Міноборони на розтраті понад 100 млн грн

За матеріалами слідства, посадовець закупив для ЗСУ майже 3 тис. бронежилетів більше ніж на 100 млн грн. Утім, за даними кількох незалежних експертиз, ці вироби не відповідають вимогам IV класу бронежилетів і не можуть належним чином захистити українських воїнів, уточнюється в повідомленні.

За матеріалами СБУ, чиновнику оголошено про підозру за кількома статтями Кримінального кодексу України, а саме: ч. 1 ст. 114−1 (перешкоджання законній діяльності Збройних сил України та інших військових формувань); ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна чи заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем); ч. 2 ст. 28 (вчинення кримінального правопорушення групою осіб).

ДБР викрило керівницю податкової Києва на багатомільйонних схемах збагачення

Співробітники Державного бюро розслідувань (ДБР) викрили керівницю податкової служби Києва на багатомільйонних угодах, повідомляє ДБР. Як повідомляє в Телеграм-каналі народний депутат Олексій Гончаренко, йдеться про Оксану Датій.

За даними ДБР, вона зловживала владою та службовим становищем, коли приймала рішення «щодо невідповідності критеріям ризиковості платників податків для низки підприємств». Крім того, за оперативними даними, вона реалізовувала через своїх довірених осіб схеми штучного завищення валових витрат деякими підприємствами, ведення підприємницької діяльності без реєстрації ФОП та надання недостовірних відомостей про доходи. За експертними оцінками, у тіньовий обіг потрапляло понад 15 млрд грн.

В іншому епізоді керівництво ГУ ДПС у Києві причетне до схем незаконного отримання відшкодування ПДВ, у результаті яких у тіньовий обіг потрапило понад 30 млрд грн.

Крім того, оперативники ДБР також досліджують спосіб життя в. о. начальника Головного управління Державної податкової служби у м. Києві, який не відповідає рівню її офіційних доходів: вона має три квартири у Києві загальною вартістю приблизно $1 млн, будинок поблизу Києва вартістю приблизно $200 тис. два автомобілі вартістю приблизно $150 тис.

У соцмережах також публікують «побажання», які щороку залишала собі пані Датій, в.о. голови податкової Києва — зокрема про високі посади, $1 млн і соболину шубу


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації