Цікаві деталі справи депутата “слуги народу” Одарченка, якого взяли на ймовірному хабарі у крипті вищим посадовцям України

Вищий антикорупційний суд розглядає клопотання про застосування запобіжного заходу народному депутату від Слуги Народу та члену антикорупційного комітету Андрію Одарченку. Його викрили на ймовірній спробі підкупу голови Агентства відновлення Мустафи Найєма.

Тому САП просить взяти депутата Одарченка під варту із альтернативною заставою у розмірі 15 млн грн, пише Центр протидії корупції.

За даними Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), Одарченко має зв’язки в правоохоронних органах та може впливати на свідків. Крім того, прокурори говорили про ризик втечі та переховування підозрюваного, ризик вчинення інших кримінальних правопорушень та перешкоджання слідству іншим чином.

Під час засідання суду прокурор САП зачитала матеріали негласних слідчих (розшукових) дій (НСРД). Вони відкривають нові деталі щодо того, як Одарченко ймовірно намагався домовитися із Мустафою Найємом.

Так, спілкування Одарченка із Найємом відбувалося у месенджері Threema. Це спеціалізована програма для обміну повідомленнями, яка ускладнює ідентифікацію учасників розмови.

Після передачі 10 тисяч доларів у криптовалюті Одарченко написав Найєму повідомлення: “Привет”. Згідно з домовленістю, це означало, що перший транш переказали на криптогаманець.

Судячи із записів, ймовірний хабар народний депутат пропонував за виділення коштів Фонду відновлення на Державний біотехнологічний університет, ректором якого нещодавно був обраний Одарченко (наразі дію контракту призупинено на час виконання депутатських повноважень). Цей ВУЗ розташований у Харкові і мав значні руйнування.

Записи також свідчать, що Одарченко нібито пропонував заволодіти 15% суми від всіх траншів з Фонду відновлення. А щоб Найєм “не переживав”, що гроші надалі надходитимуть, Одарченко планував попередньо перерахувати йому на криптогаманець 50 тисяч доларів.

“Я люблю крипту. Ты что, никогда не пользовался криптой? Это ох..енная тема. У меня свои обменники. Везде, во Львове, Харькове, Киеве. Да хоть в Испании можно снять”, – зацитувала прокурор САП слова Одарченка з матеріалів НСРД.

При цьому, вигладає так, що Одарченко чітко розумів, що його дії можуть порушувати закон і він не хотів бути викритим. Про це свідчить така прочитана прокурором САП цитата: “Я сам в антикоррупционном комитете, если зацепят, то потом не будет ни настроения, ни счастья, ничего”.

Також під час обшуку в Одарченка нібито знайшли спеціальні пристрої – глушилки, які створюють перешкоди для звукозаписуючих пристроїв.

Важлива деталь: Одарченко був обраний у 2019 році від округу №179 – це Московський район міста Харкова. Як стало відомо під час засідання, у серпні 2023 року в розмові з Найємом Одарченко розповідав, що не вірить, що Харків вистоїть, бо в росії є “ядерна тріада”: “Это мощь, я много читаю, нас разметут, Иран и Китай им оружие дают. Зачем нам эти донецкие и луганские и Крым? Надо договариваться”.

Коли ж після введення воєнного стану голова Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив, що народні депутати, які поїдуть з Києва, будуть вважатися зрадниками, Одарченко відреагував так: “Я сразу как вышел, в Закарпатье поехал. Думаю, идите ви на***”.

Все це незважаючи на присягу народного депутата, яка зобов’язує “усіма своїми діями боронити суверенітет України”.

На записах депутат також говорив, що цікавиться пунктами пропуску на Закарпатті, адже хоче там осісти з родиною, адже на додачу знайомий з головою Закарпатської ОДА Віктором Микитою. До “справ” на Закарпатті Одарченко, судячи з записів, планував підключити іншу народну депутатку – Юлію Гришину.

Що кажуть адвокати Одарченка та він сам?

До зали суду прийшло близько 20 осіб, готових брати народного депутата на поруки. Здебільшого це колеги Одарченка по Державному біотехнологічному університету, за “відбудову” якого нардеп нібито передавав хабар.

За словами адвоката, позитивну характеристику нардепу підписали більше 200 осіб – здебільшого працівники того самого університету.

Адвокат Одарченка заявив, що не розуміє, що таке “біткойни” і що в справі начебто є “штучно створені докази”.

“Якщо кожного дня будуть затримувати по депутату, а то й по два, то хто буде голосувати?”, – додав адвокат.

Адвокати додали, що Одарченко, будучи депутатом антикорупційного комітету, приймав багато непопулярних законів, а отже нажив собі ворогів.

А ще згадали про 70 аркушів подяк Одарченку за гуманітарну допомогу. Нардеп начебто допоміг громадянам дровами, ліками і тд.

Сам Одарченко також побудував свої виправдовування на історіях про “допомогу людям під час війни”. Розповів, що одразу після початку повномасштабної агресії прибув у Харків. Допомагав десяткам тисяч харків’ян і військовим, називав конкретні підрозділи, але без деталей. Зазначив, що жодних пропозицій щодо неправомірної вигоди не озвучував, просив Мустафу Найєма лише допомогти виділити кошти на ремонт університету.

Також нардеп почав стверджувати, що тема криптовалют у розмові з Мустафою Найємом з’явилася тільки тому, що Найєм попросив нардепа допомогти йому створити криптогаманець. Хоча судячи зі слів нардепа, про криптовалюти він взагалі майже нічого не знає.

“Мустафа попросив мене, щоб я навчив його користуватися “криптовотетім”. Я сам не дуже вмів цим користуватися, але ми допомогли Мустафі налаштувати гаманець разом з Чернецьким в готелі Hilton. Я йому нічого не переводив”, – сказав нардеп.

Хоча матеріали справи вказують, що як тільки на криптогаманець Найєма надійшов перший транш у 0,39 біткоїна, нардеп написав йому заздалегідь обумовлена колове слово – “Привет”.

Під час війни сім’я Одарченка перебувала в Таїланді. Каже, що за рахунок заощаджень дружини-нотаріуса, бо “там дешевше ніж в Україні, Польщі чи Іспанії”. Він теж виїжджав з України, приїздив до них. Зараз його дружина і діти проживають в Ужгороді.

***

Засідання щодо обрання запобіжного заходу триває.

Захист Одарченка попросив суд про допит Мустафи Найєма та заслухати аудіозаписи, які цитувала прокурор САП.

Суддя ВАКС Віктор Маслов погодився заслухати аудіозаписи, проте відмовив у допиті. Продовження засідання сьогодні, 22 листопада.


Сьогодні, 22 листопада, Вищий антикорупційний суд розглянув клопотання про застосування запобіжного заходу народному депутату від «Слуги народу» та члену антикорупційного комітету Андрію Одарченку, якого викрили на ймовірній спробі підкупу голови Агентства відновлення Мустафи Найєма.

Одарченка взято під варту до 20 січня 2024 року із можливістю внести заставу у розмірі 15 млн грн. Про це стало відомо із онлайнтрансляції засідання ВАКС.

Обвинувачений має право оскаржити ухвалу в апеляції протягом п'яти днів, пише Главком.

До зали суду прийшло близько 20 осіб, готових брати народного депутата на поруки. Здебільшого це колеги Одарченка по Державному біотехнологічному університету, за «відбудову» якого нардеп нібито передавав хабар.

За словами адвоката, позитивну характеристику нардепу підписали більше 200 осіб – здебільшого працівники того самого університету.

Адвокат Одарченка заявив, що не розуміє, що таке «біткойни» і що в справі начебто є «штучно створені докази».

Адвокати додали, що Одарченко, будучи депутатом антикорупційного комітету, приймав багато непопулярних законів, а отже нажив собі ворогів. А ще згадали про 70 аркушів подяк Одарченку за гуманітарну допомогу. Нардеп начебто допоміг громадянам дровами, ліками і тд.

Сам Одарченко також побудував свої виправдовування на історіях про «допомогу людям під час війни». Розповів, що одразу після початку повномасштабної агресії прибув у Харків. Допомагав десяткам тисяч харків’ян і військовим, називав конкретні підрозділи, але без деталей. Зазначив, що жодних пропозицій щодо неправомірної вигоди не озвучував, просив Мустафу Найєма лише допомогти виділити кошти на ремонт університету.

Також нардеп почав стверджувати, що тема криптовалют у розмові з Мустафою Найємом з’явилася тільки тому, що Найєм попросив нардепа допомогти йому створити криптогаманець. Хоча судячи зі слів нардепа, про криптовалюти він взагалі майже нічого не знає.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації