Чернівці: Шахрайська схема під АТОшників

Звісно, земельна. І земельні махінації протягуються у Чернівецьку міську раду саме тими, хто вже у попередніх каденціях набив руку в таких схемах. Доки новий міський голова проходив етап ознайомлення із ситуацією у місті та виконавчому органі, який очолив, адаптувався до нових реалій, ті, хто рулив за попереднього керівництва у міській раді на цій хвилі знову сходу вирішили поставити земельне питання на конвеєр. А чого б не використати у новій раді свої старі комбінації та схеми, які так класно працювали при VII скликанні?

Як розповідають чернівчани, схематозники, котрі розійшлися ще минулої каденції у раді, і тепер проводять регулярні земельні "планерки" у ресторанчиках. Причому, у диспутах помічені представники різних загальноукраїнських політичних партій, включно з тими, які на рівні України непримиренно ворогують. Але Чернівці місто абсолютно толерантне до зустрічей та переговорів.
Інше питання, які схеми згадані вище переговорники вибудовують, що знову збираються пускати з молотка? Які земельні ділянки?

Але цього разу ми зупинимся на "монетизації" землі з використанням атошників, котрі мають право на отримання земельних ділянок. Саме під це вибудовано масштабну і швидку схему, через яку намагаються поставити земельні ділянки на конвеєр багаторічні депутати, котрі на цьому собаку з'їли.

Вона проста, як двері, але дуже зухвала і полягає у тому, щоб земельні ділянки у Чернівцях, що найкраще придатні для житлової забудови з інфраструктурою передбаченою ДБР і потрібні для розвитку міста, перепродати тим же забудовникам через учасників бойових дій. Уникнувши у такий спосіб земельних аукціонів, іншими словами - обікравши і так дірявий міський бюджет. Бо кошти за землю під багатоповерхівки, офісні будівлі, інші комерційні приміщення, отримані через аукціони, могли б стати рятівною паличкою для Чернівців, які треба виводити з руїни.

Використовуючи те, що учасники бойових дій, а тим більше інваліди, мають згідно із законодавством першочергове право на отримання землі, організатори схеми фактично заблокували цю статтю прибутку для міста.

Тому коли ви бачите, що хтось на трибуні міськради рве на собі краватку, або заливає артистичними слізьми мікрофон, вдаючи з себе захисника захисників України, будьте пильні. Дуже може бути, що пан чи пані, наприклад, Михайло Яринич чи хтось з проданових, як-то Антоніна Бабюк, на ваших очах реалізують зовсім не шану та повагу до вояків, а, ймовірно, якість "мутненькі" речі. Це просто приклад.

Згадані депутати, може, й чисті, як скло. Але найчастіше за землю для солдатів чомусь рвуть горлянки саме представники "Рідного міста", "Команди Михайлішина", "Народного контролю", змальовуючи “черствість” та “бездушність” нової команд в Ратуші до проблем українських захисників.

І як правило, у цій схемі задіяні усі сторони: депутати, забудовник, учасники АТО чи ООС. А під її реалізацію у місті навіть створено низку громадських організацій на чолі із земельними активістами.

Як це працює. Наприклад, так. Зразок з минулого, але майже класичний.

Збирається група учасників АТО і реєструє житлово-будівельний кооператив інвалідів АТО. Як стверджують поінформовані, серед нібито учасників та інвалідів є і ті, хто розжився довідкою про інвалідність, наприклад, у психлікарні на Мусорського, отримавши багатотисячні компенсації від держави.

І ці люди починають вибивати для себе дуже інвестиційно привабливу ділянку, як-то, наприклад, на вулиці Йозефа Шумпетера, 13-А. Це престижний район вулиці Рівненської.

Побачивши таку активність, невдовзі до них посилають гінця чи перемовника від депутатських груп, які сидять на "рішаловах" у раді. І пропонують воякам та долученим до них схему фактичного продажу ділянки забудовникам через атошників. І до лампочки ті аукціони.

У цьому конкретному випадку через довгі язики схема накрилася мідним тазом. Але у інших випадках це пройшло.

У кого, у кого, а, наприклад, у Василя Продана шикарні переговорники у особі Ростислава Білика та наближеного до клану адвоката, головне, щоб було з ким говорити.

Схема з атошниками ідеальна тому, що ні мер, ні інші сумлінні депутати, які всерйоз переймаються проблемами міста, не можуть їй протистояти.

Але лідер групи і її мотор такий собі Діма К. виявився хлопцем непростим, і після першого удару в штангу все ж знайшов інвестора на згадану ділянку на вулиці Шумпетера, 13-А площею 0,60 гектара. Ним став ТОВ "Комос Інвест". А невдовзі, після перемовин ширшим колом, гроші кількома траншами заходять у кишені розробників оборудки. Вже зазначений Діма швиденько купує квартиру на вулиці Ягідній, 5, сину автомобіль, а всю родину відправляє на море і починає робити ремонт. Тобто, спрацювало. А те, що спрацювало один раз - гріх не практикувати.

Схема з атошниками ідеальна тому, що ні мер, ні інші сумлінні депутати, які всерйоз переймаються проблемами міста, не можуть їй протистояти. Відмовляти у земельних ділянках тим, хто захищав Україну - справа непопулярна. Це одразу ж політично використають опоненти і ті, хто набиває кишені, реалізуючи такі схеми.

Але чернівчани повинні знати, що за кожним скандальним пробиванням рішення про виділення земельної ділянки у сесійній залі, особливо таких, котрі необхідні для розбудови Чернівців у межах генерального плану, можуть стояти ділки, які вже розписали свої частки, пограбувавши міський бюджет. Використавши для цього у тому числі учасників бойових дій.

Тому кожне земельне рішення повинно бути прозорим, зваженим, проаналізованим, таким, яке забезпечує того ж воїна реалізацією його права на землю з одного боку, і захищає інтереси чернівецької громади з іншого. Причому, інтереси громади мають превалювати над інтересами особи. І головне: будь-які посередники повинні бути прибрані.

Володимир БАБАК, для БукІнфо (с)


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації