Через депутатів Чернівецької районної ради від політичної партії «ПРОПОЗИЦІЯ» Василь Гостюк ініціює звернення до керівництва країни про включення Мамалигівської ОТГ до Чернівецького району

ЧОЛОБИТНА ДО СТОЛИЦІ /

Через депутатів Чернівецької районної ради від політичної партії «ПРОПОЗИЦІЯ» (Танас Михайло, Москалюк Наталя, Кіщук Микола, Каспрук Олександр) депутат обласної ради 7-го скликання Василь Гостюк ініціює прийняття звернення до Президента України, КМУ, ВРУ, Мінрегіону про включення Мамалигівської ОТГ до Чернівецького району.

За його словами, це не єдина помилка попереднього року, яку необхідно виправити найближчим часом, проте гарний початок.

До вашої уваги - повний текст запропонованого В.Гостюком проекту звернення:

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Чернівецької районної ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства розвитку громад та територій України щодо внесення змін до Постанови Верховної Ради України від 17.07.2020 за № 807-IX «Про утворення та ліквідацію районів»

Підтримуючи волевиявлення мешканців Мамалигівської об’єднаної територіальної громади, діючі від імені та в інтересах своїх виборців – мешканців Чернівецького району, пропонуємо виключити Мамалигівську сільську раду зі складу Дністровського району Чернівецької області та включити Мамалигівську сільську раду до складу Чернівецького району Чернівецької області.

Мамалигівська об’єднана територіальна громада утворена в 2015 році однією з перших в Чернівецькій області шляхом злиття шести сільських рад. Населення громади перевищує 12 тисяч мешканців. Мамалигівська ОТГ завжди була і залишається одним із локомотивів реформи децентралізації. Стабільно спроможна громада демонструє хороші фінансові показники діяльності, має чітко визначені пріоритети і плани, які успішно реалізує з року в рік. Є зразковим прикладом дружнього об’єднання і гармонійного розвитку громади, утвореної представниками різних національностей, що традиційно проживають в Чернівецькій області.

Відповідно до Методичних рекомендацій щодо критеріїв формування адміністративно територіальних одиниць субрегіонального (районного) рівня, а саме пункту 6: «Зона доступності визначається по автомобільних дорогах з твердим покриттям на відстані до 60 кілометрів від межі адміністративного центру ОСР.» Мамалигівську територіальну громаду повинні були віднести до Чернівецького району, оскільки з урахуванням якості покриття автомобільної дороги, яка веде до центру Дністровського району смт. Кельменці відстань становить майже 100 км. тим часом до м. Чернівці тільки 54 км.

При приєднанні Мамалигівської громади до Дністровського району не були враховані наступні чинники:

- Історичні - громада є поліетнічною. На її території багато років у мирі й злагоді проживають люди різних національностей. 7 населених пунктів з компактним проживанням румуномовного населення і 1 населений пункт – україномовне населення. Виходячи із поліетнічних особливостей Мамалигівської громади та громад – сусідів колишнього Новоселицького району, Мамалигівська громада будувала спільне майбутнє, мешканців поєднує історичне минуле, звичаї і традиції, які передаються із покоління в покоління.

- Економічні - між Мамалигівською сільською територіальною громадою та центром Дністровського району в смт. Кельменці, транспортне сполучення відсутнє. Єдина дорога, яка нас поєднує, в аварійному стані і непридатна для використання тож, приєднання Мамалигівської громади до Дністровського району не покращить, а погіршить життя і добробут її жителів, оскільки для отримання адміністративних та інших послуг прийдеться долати відстань в два рази більшу ніж до Чернівців.

- Екологічні - Мамалигівської громади громада територіально розміщена в басейні річки Прут і однією із проблем, яка потребує постійної уваги, є підтоплення територій. Вирішення питань, спрямованих на запобігання і боротьбу з підтопленням земель, створення дієвої системи заходів, що забезпечуватимуть зменшення гідроекологічного навантаження на землі і максимальне відновлення природного режиму водних об’єктів є спільним питанням для всіх громад, що розташовані на берегах р. Прут (Новоселицька міська, Ванчиківецька сільська, інші громади Чернівецького району). Рішення про відокремлення Мамалигівської громади від сусідніх громад колишнього Новоселицького району, приєднавши до громад Дністровського району, може порушити вже роками напрацьовану систему співпраці між громадами в цьому без перебільшення життєве важливому напрямку.

Крім того, відповідно до рішення сесії Мамалигівської сільської ради, повноваження у сфері освіти були делеговані відділу освіти апарату виконавчого комітету Новоселицької міської ради. Ця система напрацьована і дає свої результати, адже поліетнічні особливості громад колишнього Новоселицького району мають відображення в освітньому процесі і є зрозумілими всім учасникам такої співпраці. Проте повністю відсутні в Дністровському районі.

Ми вважаємо, що реформа децентралізації має бути направлена на задоволення потреб та інтересів громадян, враховувати їх думку щодо подальшого розвитку територій. Жителі Мамалигівської сільської територіальної громади, категорично проти приєднання громади до Дністровського району, оскільки бачать розвиток власної громади, благополуччя та добробут у співпраці з територіальними громадами, які приєднані до Чернівецького району.

Враховуючи вищенаведене, вважаємо, що включенням Мамалигівської громади до Дністровського району порушено статтю 132 Конституції України: «Територіальний устрій України ґрунтується на засадах єдності та цілісності державної території, поєднання централізації і децентралізації у здійсненні державної влади, збалансованості і соціально-економічного розвитку регіонів, з урахуванням їх історичних, економічних, екологічних, географічних і демографічних особливостей, етнічних і культурних традицій».

Враховуючи вищевикладене, просимо Вас ініціювати, підтримати та внести зміни до постанови Верховної Ради України від 17.07.2020 за № 807-IX «Про утворення та ліквідацію районів» та віднести Мамалигівську сільську територіальну громаду до Чернівецького району Чернівецької області.

 


Коментарі:
Більше новин по темі: