Скандал: Боксер Василь Ломаченко опублікував антиукраїнську проповідь митрополита з Буковини УПЦ МП Лонгіна (Михайла Жара)

Український боксер Василь Ломаченко, відомий прихожанин Української православної церкви Московського патріархату, 31 грудня опублікував на своїй Instagram-сторінці проповідь архієрея УПЦ МП настоятеля Банченського монастиря на Буковині Лонгина (Михайла Жара), у якій він говорить, що українська влада розпочала війну проти Бога, церкви господньої та українського народу. І що українська влада хоче "коронувати антихриста". Зокрема, йдеться про обшуки силовиками в церквах УПЦ МП та монастирях, санкції проти частини священнослужителів УПЦ МП через допомогу росіянам у війні. Про це пише Zaxid.net

Настоятель Банченського монастиря на Буковині жорстко пройшовся по "95 кварталу", назвавши їх “свинячими рилами”, оскільки, за словами о.Лонгіна вони "образили у своїх виступах УПЦ МП і православну віру".

«У нас з’явилася можливість показати, наскільки ми вірні нашому небесному Батькові і Матері нашої церкви, чи справжні ми православні і чи віримо ми взагалі по-справжньому в Бога, наскільки ми йому віддані! Як кажуть, друзі пізнаються в біді, так і сьогодні справжній православний проявить себе саме у важку хвилину для нашої церкви», – написав боксер російською і зі значною кількістю неправильно розставлених розділових знаків.

Допис вже зібрав багато обурених коментарів українців, проте є там і слова підтримки Ломаченка, який «не ведеться на українську пропаганду» від «сатанинської української влади», «шанує і пам’ятає перемогу над нацизмом і не піддається оскверненню божих храмів».

Українці не можуть повірити, що тоді, коли ЗСУ захищає нашу країну від нападу, Ломаченко прославляє Московський патріархат.

"Васю, ти дурний як пробка! Поки там гинуть наші хлопці і захищають від окупанта країну, ти виставляєш пости, що закликають прославляти паРасію! Наче нормальний спортсмен, а поводиться як гад! Ганьба!", "Васю, у тебе загострення? Не доводь ситуацію до дибілізму, тому що український народ не потерпить і не вибачить", – зазначають користувачі.

Нагадаємо, що після початку повномасштабного вторгнення священиків УПЦ МП неодноразово арештовували через антиукраїнську позицію та підтримку окупаційного режиму Росії.

1 грудня РНБО попросила Верховну Раду законодавчо заборонити діяльність цієї церкви на території України, а наступного дня ввела санкції проти понад десяти священнослужителів УПЦ МП, серед яких очільник Києво-Печерської Лаври Павло (Лебедь). З кінця листопада Служба безпеки України проводить обшуки в церквах та монастирях УПЦ МП по всій Україні.

За час своєї кар'єри Василь Ломаченко не раз потрапляв у скандал через свою прихильність до росіян та Російської православної церкви. Так, у січні 2020 року він опублікував відео про російський спецназ та «православний дух» з подякою «вежливым людям». «Вежливыми людьми» російська пропаганда у 2014 році називала російських військових без розпізнавальних знаків у Криму під час анексії, яких офіційно Росія відмовлялася визнавати своїми спецпризначенцями. Пізніше того ж року разом зі своїм другом боксером Олександром Усиком Василь Ломаченко знявся у фільмі РПЦ про дружбу з росіянами.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації