Банченський Митрополит УПЦ МП Лонгін (Михайло Жар) заявив, що його монастир готовий прийняти всіх монахів Києво-Печерської Лаври

Банченський Митрополит УПЦ МП Лонгін (Михайло Жар) каже, що його монастир прийме всіх монахів Києво-Печерської Лаври. Він вважає, що влада “виганяє Бога з України, намагаючись вигнати ченців із Києво-Печерської лаври”. Про це намісник Банченського монастиря митрополит Лонгін заявив на своїй проповіді, повідомляє Центр інформації УПЦ МП із посиланням на пресслужбу обителі.

«Наша держава розпочала війну проти Бога, Церкви Божої та проти українського народу. Сьогодні вони хочуть виселити наших братів, ченців із Лаври, Почаєва, із Києва. Вони знають де серце православ'я, вони знають де наша душа. Але нічого в них не вийде. Я б запропонував усім іти до Києво-Печерської лаври та захищати її. <…> Ви думаєте, що ми маємо тікати кудись? Ні, ви будете тікати від Господнього лиця. А ми бережемо свою святиню, свої лаври, церкви, слово українського православного народу», – зазначив митрополит Лонгін (Михайло Жар).

За словами Лонгіна, Банченський монастир прийме всіх монахів Лаври, яким доведеться покинути свою обитель: «Мені дзвонили, питали, чи приймемо ми ченців із Києво-Печерської лаври у нашому монастирі. Завжди. Ми єдині у Христі всі. Ми не дамо образити нікого».

«Я не закликаю до війни. Я закликаю молитовно захистити нашу святиню, бо без неї ми не маємо життя. Церква – це наше життя, це наш кисень, це серце, і ми не віддамо Лавру. Ми нікуди не збираємось. Ви бажаєте з нами воювати? Будь ласка, у вас автомат, є зброя. У нас є Хрест Господній, є молитва, є піст і наш благочестивий, боголюбивий народ України православний. <...> Настав час трохи постраждати за Господа Бога, оскільки він страждав за нас», – закликав митрополит Лонгін.

На початку проповіді Жар зізнався, що йому важко розмовляти українською мовою. Потім Лонгин звинуватив українську державу в тому, що вона обікрала УПЦ МП, а також розпочала війну проти українського народу. Міністра культури Олександра Ткаченка та інших представників влади митрополит московського патріархату назвав слугами диявола.

Вознесенський Банченський чоловічий монастир УПЦ (МП) — діючий чоловічий монастир УПЦ московського патріархату. Розташований у селі Молниця Герцаївського району Чернівецької області. Керує Банченським монастирем скандальний митрополит Лонгин, або ж Михайло Жар.


У січні 2023 року у деяких румунських ЗМІ з’явилося «Звернення до румунських священиків в Україні та митрополита Лонгіна (Жара), що перебувають в юрисдикції Української Православної Церкви, похідної від Російського Патріархату, про перехід до традиційної канонічної юрисдикції Румунської Православної Церкви». У відкритому до підписання листі його так би мовити ініціатори звертаються до вірян Закарпатської, Чернівецької та Одеської областей переходити з УПЦ МП до Румунського патріархату.

«Ми звертаємося до всіх румунських православних християн в Україні – мирян, духовенства та ієрархів – ініціювати внутрішні консультації в місцевих румунських православних громадах в Україні, щоб визначити найкращий шлях виходу з Української Православної Церкви, що походить від Російського Патріархату в Москві та повернення в безпосереднє спілкування Румунської Православної Церкви-Матері – Румунського Патріархату», – йдеться у зверненні.

А очолити весь цей процес навіть не просять, а вимагають якраз митрополита Лонгіна.

«Також, беручи до уваги те, як ЗМІ драматично описують реальність, з якою стикається митрополит Лонгін (Жар), який перебуває в юрисдикції Української Православної Церкви, що походить від Російського Патріархату в Москві, звертаємося до Його Високопреосвященства невідкладно стати на чолі румунських священиків і вірних в Україні і разом з ними вимагати повернення до традиційної канонічної юрисдикції Румунської Православної Церкви».

Читайте на цю тему:

Подвійна гра митрополита Лонгіна, або Хто кому підкладає свиню на Буковині

Попи-провокатори і олігархи-втікачі. Румунська мережа агентів Путіна

Єпископ Лонгін (Жар) під час проповіді закликав ухилятися від мобілізації, а керівництво України назвав "сатаністами"


Український боксер Василь Ломаченко, відомий прихожанин Української православної церкви Московського патріархату, 31 грудня опублікував на своїй Instagram-сторінці проповідь архієрея УПЦ МП настоятеля Банченського монастиря на Буковині Лонгина (Михайла Жара), у якій він говорить, що українська влада розпочала війну проти Бога, церкви господньої та українського народу. І що українська влада хоче "коронувати антихриста". Зокрема, йдеться про обшуки силовиками в церквах УПЦ МП та монастирях, санкції проти частини священнослужителів УПЦ МП через допомогу росіянам у війні. Про це пише Zaxid.net

Настоятель Банченського монастиря на Буковині жорстко пройшовся по "95 кварталу", назвавши їх “свинячими рилами”, оскільки, за словами о.Лонгіна вони "образили у своїх виступах УПЦ МП і православну віру".

«У нас з’явилася можливість показати, наскільки ми вірні нашому небесному Батькові і Матері нашої церкви, чи справжні ми православні і чи віримо ми взагалі по-справжньому в Бога, наскільки ми йому віддані! Як кажуть, друзі пізнаються в біді, так і сьогодні справжній православний проявить себе саме у важку хвилину для нашої церкви», – написав боксер російською і зі значною кількістю неправильно розставлених розділових знаків.

Допис зібрав багато обурених коментарів українців, проте є там і слова підтримки Ломаченка, який «не ведеться на українську пропаганду» від «сатанинської української влади», «шанує і пам’ятає перемогу над нацизмом і не піддається оскверненню божих храмів».

Українці не могли повірити, що тоді, коли ЗСУ захищає нашу країну від нападу, Ломаченко прославляє Московський патріархат.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації