У Чернівцях назріває корупційний скандал через закупівлю вживаних тролейбусів

ЩЕ НЕ ВЕЧІР / 

Цього року депутатами Чернівецької міської ради, було прийнято рішення щодо придбання для транспортного управління Чернівецької міської ради, 10 тролейбусів марки Hess 1997 року випуску з Швейцарії, по ціні 1 млн 600 тисяч гривень. Однак дана закупка викликала велике обурення серед мешканців Чернівців так як, ці тролейбуси ще донедавна мала закупити Луцька міська рада, за ціною 1 млн. гривень.

У квітні 2018, Луцька міська рада оголосила тендер на закупівлю 10-ти тролейбусів. Свої пропозиції подали дві фірми.

Однак, незважаючи на нормальну ціну та хороший стан пропонуємих тролейбусів, окрема група Депутатів Луцької міської ради від «Народний контроль» та «Самопоміч», почали дорікати на неприпустимість купівлі даних тролейбусів.

Під лозунгами «підтримаємо вітчизняного виробника» у стінах Луцької міської ради зривалися засідання, збиралися працівники Луцького автомобільного заводу «Богдан» який належить поки ще діючому Президенту України Петру Порошенко. Через великі труднощі, та тиск з сторони окремих депутатів, негативного висвітлення пропозиції у ряді місцевових ЗМІ, представники продавців два рази відмовлялися від продажу. Треті торги також були провалені, про це наголосив 27 лютого 2019 року на сесії Луцької міської ради. Депутат Луцької міської ради Борис Смаль, оскільки не вдалося належно та вчасно підготувати документи на тендер

- зокрема через різні повідомлення ЗМІ та активістів, Луцьк не встиг придбати тролейбуси, на які претендував. Зараз вони вже продані, зокрема Чернівцям

І на правду з незрозумілих причин, першими хто проявив ініціативу щодо придбання тролейбусів, виявилася Чернівецька міська рада, при чому думки представників «Самопоміч» і «Народний контроль» у Чернівецькій міській раді, кардинально відрізнялася від думки колег і партійців з Луцька.

22 грудня 2018 на сесії Чернівецької міської ради, під час обговорення купівлі вживаних тролейбусів для транспортного управління Чернівецької міської ради, Богдан Ковалюк, депутат партії “Самопоміч” ще тоді діючої фракції «Самопоміч» у Чернівецькій міській раді заявив

“За ці 30 мільйонів євро ми зможемо закупити 50 нових тролейбусів, а якщо будемо замовляти додаткові функції, то 47-48. Але працівники тролейбусного депо добре знаються на машинах марки “Skoda”, ці машини добре себе зарокемендували і вони дешевші. Пропоную наступного року закупити ще таких машин, як ми купили цьогоріч. Або є хороші швейцарські тролейбуси. Вони міцні і надійні, працюють по 60-70 років. Такі машини, які вже були у користуванні, закуповує Латинська Америка, Африка. Думаю, якщо б ми хотіли і дали муніципальні гарантії, Швейцарія допомогла би нам знайти хороші тролейбуси, які вже були у користуванні”.

Однак голова міської ради Олексій Каспрук, заявив що не раціонально витрачати кошти на вживаний транспорт. Незважаючи на гарний стан, обслуговування такого виду транспорту обійдеться у велику копійку для міського бюджету.
 
Таке висказування чинного міського голови, викликало тоді незрозуміле обурення, але все ж рішення про придбання вживаних тролейбусів, було прийняте після незаконного усунення від обов`язків Чернівецького міського голови Олексія Каспрука.

Подальша ситуація з закупівлею взагалі вражає - говорить громадський діяч Олександр Сапунов.

Після прийняття рішення про закупівлю тролейбусів, Чернівецька міська рада під керівництвом вже секретаря Чернівецької міської ради Василя Продана, якого пов`язують з одіозним олігархом Фірташем і який являється чоловіком народного депутата від БПП – Оксани Продан, з легкістю погоджуються придбати ті самі тролейбуси що мав закупити Луцьк, тільки вже по ціні- 1 млн, 600 тисяч гривень. Тобто на 60 відсотків дорожче.

З 10 тролейбусів ця сума перетворюється у шість мільйонів. Невже Чернівці настільки багате місто, що може собі дозволити таку безалаберність по відношенню до бюджетних коштів, а по факту- коштів громади?

Вже зараз є всі підстави вважити, що даний саботаж закупівлі у Луцьку і прискорене придбання у Чернівцях- це наслідок «договорняків» між певними політичними силами, задля особистого збагачення і лобіювання інтересів.

Ця справа обов`язково дійде до правоохоронців, однак закликаю громадскість не сидіти по домівках, а протистояти такому нахабному обкраданню громади- резюмував громадський діяч.

Як стало відомо нашому виданню, у четвер 25 квітня, відбудеться сесія Чернівецької міської ради, куди мають прийти близько пів сотні представників громадськості з вимогою пояснень від Чернівецьких обранців громади, з приводу цих оборуток, через які місто втрачає мільйони гривень. Щодо самої закупівлі, то частина коштів на сьогоднішній день вже проплачена і Чернівці очікують прибуття вживаного електротранспорту. 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації