Буковинська студентка отримала нагороду на міжнародному конкурсі за проект сміттєпереробного заводу у Чернівцях
ЯКА МОЛОДЧИНКА!
Студентка Чернівецького національного університету Вікторія Головащенко отримала спеціальну нагороду на міжнародному архітектурному конкурсі "Archivision" за проект сміттєпереробного заводу у Чернівцях.
За задумом п’ятикурсниці-артітектора, на майбутньому підприємстві тверді побутові відходи сортуватимуться, вторсировина продаватиметься, а непридатні для переробки рештки спалюватимуться, передає сайт ecotown.com.ua з посиланням на "Молодий Буковинець".
«Відходи, які залишаться після спалювання сміття, можна буде повторно використати як матеріал для ремонту доріг, будівництва дитячих майданчиків, - пояснює Вікторія Головащенко. – Енергію, яка утворюватиметься у результаті спалення відходів, використовуватимуть населені пункти розташовані біля заводу, а дим - ретельно очищуватиметься, а потім випускатиметься в атмосферу».

Також на даху заводу Вікторія Головащенко пропонує встановити сонячні панелі. «Підприємство матиме ще один заробіток: надлишкову енергію можна буде продавати державі за "зеленим тарифом", - каже молодий архітектор.
Вікторія Головащенко переїхала до Чернівців із Донецька, де розробляла екологічні проекти, навчаючись на 1 та 2 курсі. Проект, який став дипломною роботою, студентка підготувала менш, ніж за два місяці. «Я завжди любила розробляти "зелені" дахи, екологічні комплекси, тому тему дипломної роботи обрала дуже швидко, - розповідає молодий архітектор. - Я прагну, аби люди почали стежити за тим, що вони споживають і скільки, щоб задумалися над масштабами екологічної катастрофи».
Як зазначає головний архітектор Чернівців Наталія Хілько, такого об’єкту бракує Чернівцям. «Цій роботі дали високу оцінку, бо хоч це і підприємство, проект дуже ретельно обдуманий і має цікаву архітектуру, - пояснює фахівець. - Це досить реально зробити, але не за кошти міського бюджету - потрібні кошти інвесторів, чіткий бізнес-план».
Більше новин по темі:
-
Терміново міняйте паролі. У мережу витекли дані 16 мільярдів облікових записів Apple, Facebook і Google
-
Керівник Dacia шокував своєю заявою, яку більшість підтримали. Він закликав Європу перестати «знущатись» над автомобілістами
-
Чому китайські товари раптом стали якісними? І у чому тут небезпека?
-
Три причини, чому iPhone 17 Air може стати справжнім хітом
-
Як обрати віртуальний хостинг для вашого сайту в Україні?
-
Європейський Союз планує запровадити нові обмеження для «старих» дизельних автомобілів. І цей весь мотлох рине в Україну