Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

Гах бідкається, що йому не вистачить десятків мільйонів на ремонт буковинських доріг. Навіть гроші митниці йому не гріють душу....

  • 3031

МІСТЕР ТОЯМА ТОКАНАВА /


По п’ятибальній системі дороги Чернівецької області можна оцінити на один, максимум - на два бали. Про це у програмі «Діалоги» на телеканалі «Чернівецький промінь» повідомив начальник Служби автомобільних доріг в Чернівецькій області Ігор Гах (на фото).


За словами посадовця, ідеальних, або наближених до ідеалу доріг, на сьогодні у Чернівецькій області нема. Окрім тих ділянок, де за митні кошти було проведено ремонт, але це до 50 кілометрів. А деякі ділянки доріг в області вже непроїзні. Найгірша ситуація в Путильському районі, де багато доріг не відновлені ще після повеней 2008 та 2010 років.

Ігор Гах повідомив, що на капітальний ремонт основних напрямків область потребує понад два мільярди гривень. Вартість поточного, середнього ремонту, за словами посадовця, сьогодні коштує близько 10 мільйонів гривень за 1 кілометр. Капітальний ремонт вартуватиме у два рази більше.

На 2017 рік з Держбюджету виділено 79 мільйонів гривень, які передбачені на ремонт трьох об’єктів та 67 мільйонів - на експлуатаційне утримання доріг. Це 23 тисячі гривень на 1 кілометр дороги. Як наголосив Гах, за такого фінансування, область може втратити дороги.
 

Дещо (?!) рятують кошти митниці, але через бюрократичні процедури: погодження у 5 інстанціях, це все відбувається дуже довго. Дорожники досі не знають, яка сума надійде у 2017 році, бо розрахунки ще не зроблені, - каже Гах. 

 

Нагадаємо, з початку дії експерименту, що передбачає реконструкцію автодоріг, за рахунок перевиконання щомісячних митних платежів Чернівецькою митницею ДФС до спецфонду бюджету Буковини забезпечено надходження у сумі, що перевищує півмільярда гривень, повідомили БукІнфо у прес-центрі митників. 

 

Згідно із законом з 1 вересня 2015 року 50% суми перевиконання щомісячних індикативних показників надходжень митних платежів Чернівецької, Одеської, Волинської та Львівської митниць зараховуватимуться до спецфондів обласних бюджетів та використовуватимуться для здійснення реконструкції автомобільних доріг загального користування державного значення.

Упродовж 19 місяців експерименту митниця докладала максимуму зусиль, аби спецфонд обласного бюджету щомісячно поповнювався цільовими коштами. Високі показники у даному напрямку роботи підкріплені значними надходженнями до Державного бюджету України. У першому кварталі поточного року Чернівецька митниця ДФС наповнила Держбюджет на 621,3 млн. грн. Цей показник перевищує аналогічний за І квартал 2016 року на понад 190 млн. грн.

 

Фото ЧП та з архіву сайту

 

До речі: