Made in Ukraine: трійка найуспішніших українських коміксів

МОЖЕМО, КОЛИ ХОЧЕМО / 

У той час, коли Сполучені Штати та Європа з шаленим успіхом екранізують комікси, в Україні культура графічних романів тільки починає розвиватися. Дехто сумнівається, чи є вона взагалі. Але українські комікси, хоч і не такі відомі, як комікси Marvel і DC, та все-таки існують. Щоб довести це вам, сайт vsiknygy.net.ua пропонує невеличку добірку найуспішніших та найвідоміших українських коміксів.

«Даогопак»

Чули колись легенди про козаків-характерників? Захоплювались на уроках історії розповідями про те, як козаки визволяли побратимів із турецької неволі? Тоді можеш подякувати авторові Максимові Прасолові та художнику Олексію Чебикіну за можливість поринути в пригоди козаків, читаючи комікс «Даогопак».

Блокбастер про майстрів бойових мистецтв Запорізької Січі, українських лицарів — козаків-характерників.

Автори графічного роману обіцяють цілу трилогію про відважних козаків. Нині випущено дві частини коміксу: «Книга 1: Анталійська гастроль» та «Книга 2: Шляхетна любов».

Видавничий проект Nebeskey також випустив фантастично-пригодницький космічний вестерн «Чуб». Це зоряна епопея про козака Чубенка, що поєднує українську минувщину, сьогодення та фантастичний світ.
 


«Герой поневолі»
 
Міхай Тимошенко та Кирило Горішний на славу попрацювали над адаптацією твору Івана Франка й після трьох років глибокої документальної роботи та досліджень створили комікс «Герой поневолі».

Польсько-українське місто, твори архітектури й мистецтва оживають на сторінках графічного роману.

Візуальний зміст графічного роману призначений для всіх поколінь, яких вабить місто Львів, Україна, Польща, історія, мистецтво… Або все разом.

Сюжет: «Степан Калинович був канцеляристом при львівській державній бухгалтерії. Двадцять літ числив він скарбові доходи й видатки. Двадцять найкращих літ життя провів у отсій темній канцелярії, живучи з дня на день правильно і точно, мов добре накручений годинник, не думаючи про ніякі зміни, про інше життя. Треба було аж бурі 1848 року, щоб у те тихе, самітне життя внести деякий неспокій і заколот.» (Іван Франко)
 


«Максим Оса. Людина з того світу»

Ну й насамкінець знову комікс про козака. «Максим Оса» хоч і вийшов спершу російською мовою, та його можна сміливо називати українським. Історія про те, я козак Максим Оса після походу в Крим повертається в село, де знаходить власну могилу, а жителі приймають його за самозванця.

Окрім того, що він дуже популярний, не забарилися і з його екранізацією! Цього року виходить справжній український історичний детектив, перший в Україні фільм-екранізація коміксу «Максим Оса». Допрем’єрний показ фільму відбувся в червні 2015-го на Kyiv Comic Con.



Отже, як бачимо, не тільки на Заході вміють робити комікси. Українці також досить талановиті для того, щоби писати й екранізовувати власні графічні романи. Комікси спроможні в легкій та доступній формі донести до читача важливі історичні події. Отож маймо надію, що Україна з часом також вийде на світовий ринок графічних романів й розповідатиме про свою важку, але героїчну історію в доступній та звичній для сучасного світу формі — за допомогою коміксів.

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації