Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

У Чернівцях депутати міськради узаконили «місцеве Межигір’я», де живуть Желік і Альбота

  • 6636

НАРОДНІ ЗАСЛАНЦІ / 


У Чернівцях на сесії міськради 11 квітня депутати висловилися за узаконення у природному парку "Гарячий Урбан" в районі Кемпінгу трьох самовільно збудованих особняків, будівництво яких у парку суди визнали законним. 


З проханням узаконити право власності на будинки у районі Гарячого Урбану у Чернівцях звернулися до депутатів Чернівецької міськради мешканці цих будинків. Серед них – голова обласного господарського суду Борис Желік та голова асоціації перевізників міста Чернівці Микола Альбота.

Питання має 20-річну історію. Тодішній депутат міськради Василь Каглянчук отримав ділянку на території паркової зони у районі "Гарячий Урбан" під будівництво спортивно-оздоровчого комплексу. Та замість того, щоби зводити спорткомплекс, побудував три житлові будинки і продав їх. Вибухнув великий скандал, оскільки будинки споруджені на території парку. Хоча Василь Каглянчук неодноразово звертався до міськради з проханням змінити цільове призначення побудов і навіть був готовий зробити внесок на розвиток інфраструктури міста, проте міськрада багато років відмовляла у цьому проханні.

Пізніше суд визнав право власності мешканців трьох будинків на це самовільне будівництво. Тепер справа за сесією міськради – узаконити право власності на ці будинки.

На сесії міськради 11 квітня це питання викликало неоднозначну реакцію депутатів. Зокрема, депутат від "Солідарності" Андрій Романчишин заявив, що депутати не мають права дозволити "нове Межигір’я у центрі Чернівців і дерибан землі треба припиняти".

-Ми просто даруємо рекреаційну зону, вони собі там живуть і слухають солов’їв, - сказав Андрій Романчишин. – Натомість, ми могли би ці землі віддати для оздоровлення тим же атовцям, до прикладу.

-Цих будинків ніхто уже не знесе, тому що є рішення суду, - зазначив мер Олексій Каспрук.

А Ігор Наконечний від "Народного контролю" запропонував, щоби право власності узаконили, а поряд із будинками таки звели спортивний комплекс.

- Та це треба буде відрізати ще частину рекреаційної зони, - заперечили йому.

Врешті, після півгодинних дискусій це питання ухвалили більшістю голосів.
 
Фото Максима Козменка, БукІнфо (с)