В Сокирянські об'єднаній громаді відбувається саботаж реформи децентралізації - Равлик (ДОДАНО ВІДЕО)

НЕМА НА НИХ РАДИ / 

Голова Сокирянської районної ради VI скликання Василь Козак чинить тиск на новообраних депутатів та саботує реформу об'єднання громад.


Про це заявив голова Сокирянської міської об’єднаної територіальної громади Чернівецької області Василь Равлик, виступаючи на брифінгу у Верховній Раді разом з народним депутатом від партії "ВОЛЯ" Юрієм Дерев'янком.

Равлик повідомив, що 25 жовтня 2015 року у Сокирянській міській об’єднаній територіальній громаді відбулися перші вибори, на яких було обрано депутатів міської ради та міського голову Сокирянської міської ОТГ.

"Однак засідання першої сесії не відбулося ще до сьогоднішнього дня. 9 депутатів Сокирянської міської ради від Аграрної партії України, у встановлений законом двадцятиденний строк не подали до Сокирянської міської виборчої комісії необхідні документи для реєстрації, та, у зв’язку з цим, постановою міської виборчої комісії визнані такими, що відмовились від депутатських мандатів", - заявив Василь Равлик.

Він поінформував, що 3 грудня 2015 року керівник Чернівецької обласної партійної організації Аграрної партії України, голова Сокирянської районної ради VI скликання Василь Козак зібрав депутатів міської ради, де всі вони написали заяви для реєстрації їх депутатами.

"Голова районної організації Аграрної партії Варчук подав вказані документи до міської виборчої комісії лише 11 грудня без належним чином оформленої довіреності та без пояснення причин пропуску двадцятиденного строку для подання вказаних документів. Відповідну вказівку Варчуку надав Козак - аби не допустити створення ради - це саботаж процесу децентралізації", - запевнив Василь Равлик.
МВК має скликати першу сесію нової ради ОТГ після того моменту, як буде зареєстровано 2/3 складу ради, а рада Сокирянської ОТГ має складати 26 депутатів. Таким чином, допоки ТВК не зареєструє як мінімум 18 депутатів, скликати першу сесію підстав немає, вважає Равлик.

Він зауважив, що жодна з колишніх окремих рад не може зараз замінити майбутню раду ОТГ, жодна з рад не може приймати рішення від імені майбутньої ради ОТГ.

Можна спробувати через суд зобов'язати голову МВК скликати сесію, керуючись аргументом - 17 зареєстрованих депутатів (2/3 від складу). Проте є дві проблеми: пропущений 5-денний строк оскарження бездіяльності; немає жодної практики округлення 2/3 від складу ради в меншу сторону і в законі прямо сказано "не менше двох третин", тобто більше 17,33 в даному випадку.

Юрій Дерев'янко зазначив, що скерував звернення щодо цього кричущого факту та щодо інших фактів саботування реформи децентралізації до Президента та Уряду та сподівається на відповідну реакцію керівництва держави.

Нагадаємо, дев’ять депутатів Сокирянської міської ради, обраних на місцевих виборах 25 жовтня 2015 року від районної організації Аграрної партії Україн не подали у встановлений законом термін до міської виборчої комісії необхідні документи для їх реєстрації (маючи на це 20-ти денний термін). Зокрема, це: Андрій Маркевич, Інна Боднар, Раїса Горн, Галина Дерен, Людмила Серебрянська, Дмитро Ткач, Лариса Ткач, Василь Чижо, Іван Яхневич.
 
 
БукІнфо (с)
Фото з архіву сайту

Більше новин по темі: