Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

На Дністровській ГАЕС встановили статор гідрогенератора вагою 540 тонн

  • 2922
ПРОГРЕС НА ДНІСТРОГЕС / 

3 листопада на Дністровській ГАЕС відбулося перенесення статора гідрогенератора вагою 540 тонн у шахту ГА №3. Монтаж проводився за допомогою експлуатаційного крана вантажопідйомністю 840 тонн.

Участь у знаковій для Дністровської ГАЕС події взяли генеральний директор ПАТ «Укргідроенерго» Ігор Сирота, губернатор Буковини Олександр Фищук, директор філії «Дирекція з будівництва Дністровської ГАЕС» Василь Субота та фахівці-енергетики.

Як зазначив генеральний директор ПАТ «Укргідроенерго» Ігор Сирота, ця історична мить стала результатом клопіткої роботи, адже упродовж близько двох годин до шахти опускався статор, який, без перебільшення, є серцем гідроагрегату.

«Раніше було проблемою недостача фінансування для того, щоб пуск агрегату був саме цього року. На сьогодні ці кошти є, і це забезпечило монтаж однієї із основних частини агрегату, вага якої – 540 тонн», - додав Сирота.

Статор – величезна нерухома частина гідрогенератора-двигуна, корпус якого складається з 6 секторів, сердечник – із 250 тисяч статорних сегментів, а обмотка – з 1440 штук стрижнів та з’єднувальних шин. Агрегат вражає своїми розмірами, адже діаметр його сягає близько 14 м.

БукІнфо (с)
Фото – Руслан Волошин