Причиною масового отруєння дітей наБуковині став забруднений туалет, - токсиколог (ВІДЕО)

ПРИЧИНА МУСИТЬ БУТИ / 

За висновками фахівців, школа - чиста. Зважаючи на те, що причин і далі обмежувати навчальний процес не знайшли, роботу закладу відновили. Але пускати туди дітей батьки бояться. Не говорять про це й на камеру. Кажуть, що і зараз школярі почувають себе не найкраще. Про це йдеться в сюжеті ТВА.
 
"Навіть бувало таке, що дітей уже додому забирали, до середини дороги їхали, дітям ставало погано, і назад верталися до лікарні. Ми потрапили в лікарню, діагноз - отруєння невідомою речовиною. Моя дитина почувається не дуже добре, бо її майже кожен день болить голова", - розповіла жителька села Давидівка.
 
І хоча комісії причини так і не назвали, чернівецький лікар-токсиколог із піввіковим медичним стажем має своє пояснення того, що сталося. На його переконання, у самій школі нічого не було. А причину треба шукати поряд - у шкільному туалеті на вулиці.
 
"Запущений туалет. Зливають усе, що можна. Навіть не дезинфікували його. Тепер літо гаряче було - що творилося", - підкреслив Володимир Білоус, лікар-токсиколог, кандидат медичних наук
 
Підтверджує цю версію і те, що перша хвиля скарг від дітей почалася близько полудня. І як наголошує лікар, саме через фізіологічні особливості відвідування вбиральні серед отруєних 76% дівчат.
 
"Це тільки школярі, хто сходив у туалет. Газ цей тяжкий. Він біля землі. Вгорі концентрація менша. А дівчата заходять - присіла. Там концентрація більша. І їх більше постраждало", - зазначив Володимир Білоус, лікар-токсиколог, кандидат медичних наук.
 
Серед досліджень Володимира Білоуса - аналіз хімічної хвороби (алопеції) у Чернівцях. Зважаючи на власний досвід, лікар упевнений, що причину отруєння дітей слід шукати у парах сірководню, аміачних сполук, хлорорганічних отрут, - усього, чого є достатньо у вигрібній ямі, якщо її вчасно не чистити. І це те, каже Володимир Білоус, що дає симптоми, які масово фіксували у хворих із Давидівки.
 
"Клініка, яка тут записана, - це клініка отруєння сірководнем і меркаптанами", - пояснив Володимир Білоус.
 
Рецепт токсиколога - капітальне очищення і дезінфекція вуличної вбиральні. А в самій школі необхідно відремонтувати внутрішній туалет, який уже рік, як зачинили - сказали, що на ремонт і не пускають туди навіть першачків. Як школа, де навчаються 450 дітей, зимуватиме без туалету, лікар не уявляє.
 
 
БукІнфо (с)

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації