Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

Британський вчений знайшов в нашій Галактиці 361 розумну цивілізацію

  • 1623

Британський учений з університету Бірмінгема вважає, що розумні цивілізації існують і їх можуть бути тисячі. Завдяки тому, що останніми роками за межами нашої Сонячної системи було відкрито понад 330 планет, учені змогли скласти точніше уявлення про число інших форм життя, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Дункан Форган з університету Едінбургу підрахував, що в нашій Галактиці існує щонайменше 361 розумна цивілізація, а їх максимальне число - 38 тисяч. Результати дослідження опубліковані в журналі International Journal of Astrobiology. Проте, як стверджує Форган, навіть при максимальному числі цивілізацій навряд чи контакт з іншими світами буде встановлений.

Учені досить часто намагаються оцінити вірогідність існування розумних істот Всесвіту, але всі їх прогнози засновані, в основному, на припущеннях. За останніми оцінками, число позаземних цивілізацій коливається від мільйона до менше одного.

"Це процес кількісного вимірювання нашого неуцтва", - вважає Дункан Форган. У своєму дослідженні він створив модель галактики, схожої на нашу, і побудував сонячні системи, засновані на наших знаннях про так звані екзопланети, які знаходяться за межами нашої Сонячної системи. Потім він застосував до цих моделей інших світів три можливі сценарії.

Перший варіант виходив з припущення про те, що живим організмам важко з'явитися, але, якщо вони з'явилися, то вони добре розвиваються. В цьому випадку, за його оцінками в Галактиці існує 361 розумна цивілізація. Другий сценарій заснований на допущенні, що живі організми можуть з'явитися, проте дійти до рівня розумних істот їм дуже складно. За таких умов, як вважає Форган, можуть існувати 31513 інших форм життя.

Останній варіант заснований на припущенні, що живі організми можуть переноситися з однієї планети на іншу, наприклад, під час зіткнення з астероїдами. Це одна з популярних теорій виникнення життя на Землі. У такому разі повинні існувати близько 37964 розумних цивілізацій. З інопланетянами навряд чи можна буде встановити контакт

З поповненням наших знань про дальні планети можна точніше оцінити, скільки може існувати планет, подібних нашій. Проте деякі змінні в цих оцінках завжди залишаються лише припущеннями. Наприклад, час з моменту утворення планети до того, як з'являться перші живі організми. Або від моменту, коли з'явилося перше життя, до перших розумних цивілізацій.

За словами Дункана Форгана, навіть якщо інші форми життя і існують, зовсім необов'язково, що можна буде встановити з ними контакт. Адже немає поняття про те, які форми вони можуть приймати. "Життя на інших планетах може бути самим різноманітним, як і на Землі, і нам не дано передбачити, як можуть виглядати розумні істоти на інших планетах або як вони можуть поводитися", - додав він.

Нагадаємо, що британські військові не вірять в існування НЛО. У червні минулого року Уряд Великобританії скликав секретний комітет під назвою "Робоча група з летючих таріло", для розслідування феномена появи НЛО. Після детального дослідження питання група зробила висновок, що НЛО - це оптична ілюзія.

NEWSru.ua