Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

90% скарг до споживзахисту Буковини стосуються мобільних телефонів

  • 1545

В управлінні захисту прав споживачів Чернівецької області підбили підсумки роботи за минулий рік. Відтак констатували, що найгіршими за якістю торік серед непродовольчих товарів були посуд і будівельні матеріали (під час перевірок було забраковано та знято з реалізації відповідно 97 та 90% цих товарів), серед продовольчих у сумнівних лідерах опинилися ковбаси та яйця (80 та 76 відсотків).

Найменше протягом 2008 року в поле зору споживзахисту потрапляли некондиційне вершкове масло (брак склав 7,5%), безалкогольні напої (9,5%), та телевізори (31,8%).

З огляду на дані перевірок, фахівці роблять висновок про тенденцію до поліпшення якості товарів продовольчої групи, зокрема, дитячого харчування, кондитерських виробів, молочної та рибної продукції. Натомість у непродовольчій, де переважає імпорт (почасти, вірогідно, ввезений поза митним контролем), відсоток товарів, невідповідних чинним нормативам, як ось, відсутність супровідних документів, достовірної та доступної для споживачів інформації, є високим практично серед усіх найменувань продукції.

Загалом же торік із різних причин було забраковано та знято з реалізації понад третину всіх перевірених товарів. За той же час в управлінні розглянули майже 700 звернень споживачів. Найчастіше люди скаржилися на погане торговельне й побутове обслуговування (зафіксовано 83 факти обману покупців та замовників), та на якість товарів, “лідерами” серед яких є мобільні телефони.

Марта СТРОКАТА, «БукІнфо» (с)