Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

У Південній Америці знайшли останки 13-метрового удава, який полював на крокодилів

  • 4376

Палеонтологи виявили в Південній Америці скам'янілі останки найбільшої змії, яка коли-небудь жила на Землі. Істота, яка є родичем сучасних удавів, жила близько 60 млн років тому, її довжина досягала 13 метрів, а вага перевищувала тонну, передає РИА "Новости".
Знахідка, зроблена у відкритому вугільному розрізі, може привести до перегляду уявлень про стародавній клімат Землі та еволюцію рептилій, мовиться в статті, опублікованій авторами відкриття в журналі Nature.

Автори дослідження, професор Джейсон Хед з Торонто і його колеги з університетів Індіани і Флоріди (США) виявили останки гігантської змії разом зі скам'янілими кістками її жертв - крокодилів і черепах - під час розкопок у Колумбії, передає NEWSru.com.

Ця змія є найбільшим наземним хребетним в епоху після вимирання динозаврів 65 млн років тому. Палеонтологи визначили, що вона є родичем сучасного виду Boa constrictor, і привласнили знахідці найменування Titanoboa cerrejonensis.

Гігантський розмір Titanoboa указує, що вона повинна була мешкати в умовах, коли середньорічна температура становила 30-40 градусів вище за нуль. Це істотно вище, ніж у сучасних тропіках, указують учені.

Виходить, що "тропічні ліси можуть існувати при температурах на 3-4 градуси вище, ніж в сучасних умовах", зазначає один з авторів роботи, Карлос Харамільо. Якщо вірити існуючим кліматичним моделям, то через глобальне потепління до 2100 року температура на поверхні Землі підвищиться на 1,8-4 градуси Цельсія, нагадує агентство AFP. Звістка про те, що тропічні ліси можуть при цьому не загинути, вселяє певний оптимізм.

Зазначимо, що сьогодні щонайдовша змія на Землі - це азіатський сітчастий пітон, який може вирости до 10 метрів. А найбільшою масою може похвалитися зелена анаконда - змії цього виду можуть важити понад 220 кг. Дослідники зазначають, що виявлений ними удав перевершує навіть тих рептилій, які з'являлися в голлівудських фільмах.

NEWSru.ua