Німецькі консультанти допоможуть чернівчанам зекономити до 50% на опаленні приміщень

ЧУЖОГО НАВЧАЙТЕСЬ /


У Чернівцях розпочалася робота по залученню інвестицій на енергозбереження та економію ресурсів. Вже виконуються перші дії по розробці техніко-економічних обґрунтувань, бізнес-плану, які дозволять отримати інвестиції та модернізувати близько 50 будівель бюджетної сфери міста. Завдяки цьому школи, дитсадки, лікарні тощо зможуть економити до 50% на опаленні приміщень. Про це на брифінгу повідомили міський голова Олексій Каспрук та консультанти програми GIZ.


„Для того, щоб заощадити, нам потрібно починати з будинків. Якщо ми утеплимо будинки, школи, садочки, то нам вже не треба буде котельні, скажімо, на 10 мВт, а вистачить на 5”, - розповів Олексій Каспрук.

Основне завдання програми технічної допомоги GIZ, а саме проекту „Енергоефективність у громадах”, за словами заступника директора цього проекту Іми Хренової-Шимкіної, навчити місцевих керівників правильної роботи з документацією та ефективного залучення інвесторів. Зокрема у Чернівцях вже працює такий фахівець. Також розробляється план економічного розвитку, який дасть можливість стратегічно планувати діяльність як економічного відділу, так і міської ради на наступні декілька років. Це в свою чергу дозволить побачити ймовірну картину по енергозбереженню в місті та по залученню сторонніх інвесторів.

„Це фактично вихід на європейський рівень вашого міста”, - додала Іма Хренова-Шимкіна.

Також представниця австрійської консалтингової компанії Олена Рибак зауважила, що завдяки участі та ефективній роботі в проекті чернівчани отримають не лише покращені умови у дитсадках, школах, лікарнях, але й підвищиться соціальний рівень проживання.

„Ми забезпечуємо більш комфортні умови дітям в школах, в дитячих садочках. Там буде регульована нормальна температура, буде замінене освітлення на сучасне. Тобто окрім того, що ми економимо електроенергію, ми ще й підвищуємо якість життя”, - підсумував Олексій Каспрук.

Учасники проекту „Енергоефективність у громадах” за два місяці повинні дати перші результати роботи.


БукІнфо (с)
Фото – Максим Козменко

Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації