Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

Мисливець NASA за позаземним життям виявив три двійника Землі

  • 2526
В ПОШУКАХ ПОЗАЗЕМНОГО ЖИТТЯ /

Телескоп Kepler виявив три екзопланети (малі планети, що обертаються навколо своєї зірки, за межами Сонячної системи), схожі своїми розмірами на Землю, повідомляє berkeley.edu.


Телескоп зафіксував екзопланети поряд з однією з найближчих сусідок Сонця - зіркою EPIC 201367065 в сузір'ї Лева, яскравість якої періодично коливалася, що і привернуло увагу спостерігачів. Астрофізики негайно підключили до роботи кілька наземних телескопів Європейської південної обсерваторії в Чилі і американські обсерваторії на Гавайських островах і в Каліфорнії.

Після цього, вчені змогли виявити планети-супутники зірки, визначити їх радіус, обчислити відстань до них, а також розкрити властивості самої зірки.

Повідомляється, що планети виявилися несподівано маленькими, їх можна віднести до числа малих "суперземель" або великих двійників Землі, чиї радіуси в 1,5-2 рази більше аналогічних показників нашої планети.

У свою чергу, світило відноситься до числа невеликих і холодних червоних карликів, чия маса і розміри приблизно в два рази менше, ніж у Сонця. Як показали спостереження наземних телескопів, EPIC 201367065 розташована неподалік від Сонячної системи і віддалена від нас приблизно на 150 світлових років.

Разом з тим, вчені хочуть в майбутньому більш глибоко вивчити атмосферу планет, визначити її хімічний склад, щільність, а також обчислити точну масу космічних об'єктів - імовірно, що сама далека планета в цій системі є таким же кам'янистим небесним тілом, як і Земля. Це означає, що на її поверхні може бути відповідна температура для існування морів і океанів, а значить і життя, пошуками якої займається Kepler.

Нагадаємо, що вчені створили телескоп Kepler спеціально для виявлення планет, аналогічних Землі. Його запуск відбувся 6 березня 2009 року. Однак, за роки своїх пошуків телескоп так і не знайшов потенційно населені космічні тіла.

Фото: NASA