Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

Безсмертний: Україна здала екзамен на демократичні вибори

  • 1750
«Україна втретє здала екзамен на демократичні вибори», - заявив заступник керівника штабу Віктора Ющенка Роман Безсмертний. «Вибори відбулися, і не дивлячись на те, що були порушення, горіли дільниці, невчасно підвозилися бюлетені, були спроби підвозити людей у великій кількості на окремі дільниці, агітація на дільницях, говорити про те, що це зовсім поміняє картину і зафіксує вибори як недемократичні, не можна», - зазначив заступник керівника штабу.

«Тепер треба очікувати, як Україна здасть екзамен судової системи, реагуючи на результати виборів», - додав він.

Безсмертний звернув увагу, що в тих регіонах, де були невеликі порушення, місцева влада вчасно допомогла виборчим дільницям розв’язати цілий ряд проблем, щоб люди змогли вчасно проголосувати.

Характеризуючи виборчу кампанію, Безсмертний зауважив, що зроблено значний крок у становленні виборчої системи, формуванні громадянського суспільства, екзаменуванні політичних партій, громадських організацій. Безсмертний відмітив внесок ЗМІ, які відіграли головну роль у донесенні позицій кандидатів до громадян України.

Водночас він звернув увагу, що є уроки, які ми повинні винести з цих виборів. «На ході виборчої кампанії позначилася лихоманка, яка відбувалася з законом про вибори. Це ті питання, над якими треба у подальшому працювати, удосконалюючи закон про вибори, закон про ЦВК», - відмітив Роман Безсмертний.

Він також прокоментував данні екзит-полів: «В демократичних країнах екзит-поли - це контроль над достовірністю виборів. В Україні поки що навпаки – результати виборів контролюють результати екзит-полів. Розбіжності у результатах різних центрів свідчать про те, що нам треба напрацьовувати цей механізм». «Говорити остаточно про відсотки передчасно, ми будемо чекати офіційних результатів виборів», - додав він.

Безсмертний сказав, що у виборчих комісіях працює більше 132 тисяч представників кандидата Ющенка, які контролюватимуть роботу комісій, зокрема – підрахунок голосів.

Також Роман Безсмертний повідомив, що на середу скликано президію «Нашої України», а в п’ятницю відбудеться рада партії, де буде дана політична оцінка виборчої кампанії і будуть надані пропозиції, як діяти у подальшому, виходячи із результатів виборів. Про це БукІнфо повідомили у прес-службі кандидата у Президента В.Ющенка.
 
 
БукІнфо (с)