Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

Кандидати в президенти заявляють про масові провокації

  • 1676

Представники виборчих штабів кандидатів у президенти заявляють, що на одних виборчих дільницях у день виборів масово реєструють виборців, а на інших громадяни не можуть знайти себе в списках.

Зокрема обласний штаб БЮТ заявив, що в Запоріжжі в день виборів президента додатково зареєстровано 1950 виборців, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Кількість виборців, що реєструються сьогодні, складає 1950 чоловік. Це може свідчити про те, що цих виборців дописують, не перевіряючи, є чи вони у виборчих списках", - відзначили в штабі.

Про подібне збільшення кількості виборців у Запорізькій області повідомляють штаби й інші кандидати в президенти.

Тим часом, у Вінницькій психлікарні не вистачає близько 200 бюлетенів для голосування, а в Черкаській області на п'яти виборчих дільницях округа №198 не вистачає більше 1 тисячі бюлетенів, відзначають міжнародні спостерігачі.

Водночас у Кременчуці (Полтавська область) кількість виборців, що не знайшли себе в списках, у кілька разів більша ніж на минулих виборах.

За даними голови Автозаводського районного суду Кременчука Миколи Ященка, у суд звернулося близько 150 виборців, що не можуть проголосувати. "Це набагато більше, ніж на виборах у Верховну Раду - тоді такого напливу не було. На виборах президента виникали питання, але вони були пов'язані з тим, що люди хотіли проголосувати по відкріпних талонах. А зараз люди в більшості приходять з тим, що їх просто немає у виборчих списках", - сказав Ященко.

Ще одною проблемою на виборах, за його словами, є те, що часто люди включені на голосування на одній виборчій дільниці, тоді з їхньою пропискою вони повинні голосувати в іншій.

Ященко відзначив, що на постанову по одному виборцеві необхідно мінімум півгодини, але висловив сподівання, що суд, який прийматиме заяви до 19.00, встигне розглянути всі звернення.

Крім цих провокацій, за інформацією штабу БЮТ, на закритих виборчих дільницях у Києві в рази завищена кількість виборчих бюлетенів.

Зокрема на виборчій дільниці №108 у Київській міській туберкульозній лікарні виборчих бюлетенів було більше в 7 разів від загальної кількості виборців, а в Київській міській клінічній лікарні №1 (виборча дільниця №109) завищено виборчих бюлетенів у 6 разів від загальної кількості виборців.

За словами керівника штабу Тимошенко Анатолія Семиноги, "перевищення в рази кількості бюлетенів у медичних установах, що підкоряються безпосередньо членові Партії регіонів, свідчить про використання Віктором Януковичем адміністративного ресурсу в Києві".

За інформацією центрального штабу Сергія Тігіпка, у день виборів у виборчому окрузі № 91 двадцять виборчих дільниць не відкрилися вчасно, у зв'язку з неявкою членів комісії від кандидатів на посаду президента Януковича, Бродського, Ратушняк, Супрун і відсутністю кворуму.

За даним фактом були складені акти і передані в ОВК. Відповідно до інформації з місця події, станом на 15.00 усі 20 ділянок уже почали свою роботу.

Разом з тим, за інформацією штабу Тігіпка, виборці, зареєстровані на перерахованих вище виборчих дільницях, увечері 16 січня одержали постанову ЦВК зі словами голови ЦВК Володимира Шаповала про перенесення виборів на 31 січня, що, за словами виборців, масово вкладалося в їхній поштові ящики.


Українська правда

Фото БукІнфо (с)