Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

У списки виборців, які виявили бажання проголосувати вдома, внесено більше 3,5% буковинців, на деяких дільницях таких більше 10%

  • 2073

За неофіційними даними у списки виборців, які виявили бажання проголосувати вдома, внесено більше 3,5% буковинців, на деяких дільницях більше 10%

Володимир Старик, голова товариства «Український Народний дім у Чернівцях», керівник проекту, який здійснюється спільно з компанією UA MEDIA по спостереженню журналістів Буковини на президентських виборах дав ексклюзивний коментар нашому порталу:

Станом на 12.00 год. У Чернівецькій області були зафіксовані основні головні порушення, пов’язані з обладнанням дільниць. Зокрема, портрети та інформація про кандидатів на багатьох дільницях вивішується не в алфавітному порядку. Якщо голова комісії від певної партії, значить її кандидат є першим на стендах у найзручнішому місці. Наступне – на багатьох дільницях при вході відсутня державна символіка, не висять державні прапори. Це спостерігається як у Чернівцях, так і на сільських виборчих дільницях. Це є грубе порушення, оскільки прапор є обов’язковим атибутом державного органу, яким і являється виборча дільниця.

На початку дня масово спостерігалося намагання членами комісій, представниками БЮТ, не допустити до голосування виборців вдома, оскільки вчора їх включили у список виборців на підставі заяв, вночі відбулося якесь засідання суді у винесене рішення суду, якого ніхто не бачив, а сьогодні вони вимагають на підставі цього рішення, щоб люди додатково посвідчували своє бажання проголосувати вдома з лікарською посвідкою. Така ситуація спостерігалася на дільниці №35 у Чернівцях, Сторожинецькому виборчому окрузі, у Новоселиці, надійшли сигнали з Хотина… Видно пішла така вказівка зі штабу БЮТ. Якщо у Чернівцях на дільниці №35 комісія узгодила це питання прийняла рішення згідно витягу пройтися по людях і зробити додаткове засвідчення, як буде в інших місцях – дізнаємося пізніше.

З інших порушень – видаються в одні руки по два бюлетені, зустрічаються спроби голосувати по військових квитках. Бойових інцидентів, на щастя, ще не зустрічалися, але була спроба не допустити журналістів на дільницю у місті Сторожинці, бо вимагали у них реєстрації в окружній комісії. Але виїхала наша мобільна група з юристом, який пояснює закон і ті відступають.

Є дивні ситуації. Наприклад, у селі Горбово Герцаївського району у список виборців для голосування вдома внесено понад 10% виборців. Це дивно, бо це село славиться своїми спортивними традиціями. За останніми даними, у списки виборців, які виявили бажання проголосувати вдома, внесено більше 3,5% буковинців. Про більшу масовість ми дізнаємося пізніше. На деяких дільницях кількість виборців, які голосуватимуть вдома, перевищує 8-10%. Це, зокрема, у Хотинському та Кельменецькому районах. Наприклад, на дільниці №38 (ТВО№ 207) з 848 виборців 101 захотіли голосувати вдома.

 


Андрій ПОДІЛЬСЬКИЙ, БукІнфо (с)