Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

Сергій Тігіпко: «Нацбанк самоусунувся від відповідальності за курс національної валюти»

  • 1869

«Національний банк міг би легко запобігти нинішній курсовій паніці, якщо б сьогодні вранці використав хоча б незначну частину тих 700 мільйонів доларів, які він встиг купити на міжбанківському ринку в грудні, коли був надлишок пропозиції валюти».

«Нацбанк зобов'язаний зараз жорстко і оперативно зіграти проти спекулянтів і тим самим стабілізувати курс. Але, очевидно, його керівники більше переймаються протистоянням з урядом напередодні президентських виборів». Так кандидат у президенти України Сергій Тігіпко прокоментував різку девальвацію гривні в середу: на готівковому ринку за добу курс долара зріс з 8,07 до 8,20-8,25 гривень за долар, а на міжбанківському валютному ринку - з 8,02 до 8,15 гривень.

«Або з благословення НБУ спекулянтам дозволяють заробити на простих громадян, або в Нацбанку сидять люди, які не знають, як виконувати покладені на них обов'язки, - заявив Сергій Тігіпко. - Основною функцією Національного банку, відповідно до Конституції і Закону «Про Національний банк України», є забезпечення стабільності національної грошової одиниці, тому ми маємо право вимагати від нього рішучих та ефективних дій».

«НБУ зобов'язаний терміново зробити дві речі. По-перше, переконати банки в тому, що не можна використовувати раніше отримані ними від Нацбанку кредити для валютних спекуляцій. По-друге, дозованими валютними інтервенціями збити хвилю ажіотажного попиту», - стверджує Сергій Тігіпко.

Прес-служба Сергія Тігіпка