Вуличний "лохотрон": як "гопота" видурює гроші на турніках і боксерських грушах (ВІДЕО)

ЛІКНЕП ДЛЯ ДОВІРЛИВИХ / 

 

Парки столиці заполонили безліч начебто спортивних атракціонів, які пропонують виграші за спритність, влучність чи силу. Легкоатлетичні атракціони все частіше зустрічаються на вулицях українських міст саме з наближенням літа. Приміром, за удар по боксерській груші можна виграти до 500 гривень; провисівши на нібито звичайному турніку 2 хвилини – отримати 200. Охочих виграти чимало. І, на перший погляд, перемогти надзвичайно просто. Однак, за спостереженнями журналістів ТВі, гроші осідають лише у кишенях продавців "спортивного щастя" – а учасники лише програють.

Тайсону не снилося

Один із найпростіших і найприбутковіших атракціонів – це турнік, на якому треба провисіти лише дві хвилини. Вартість спроби – 20 гривень, натомість призові вдесятеро більші. В центрі столиці таких турніків можна налічити з десяток. І практично під кожним – черга юнаків, котрі намагаються продемонструвати молодим супутницям свої атлетичні здібності. Та хитрий турнік піддається далеко не кожному.

За час кількагодинного спостереження на атракціоні не переміг жоден учасник. Натомість люди, які встановили турнік, заробили близько тисячі.

Журналісти ТВі залучили для експерименту професійного спортсмена – чемпіона Європи з кікбоксингу Олексія Москаленка. Атлет одразу ж висловив сумніви, що зможе виконати норматив.

"Від початку такий снаряд, як турнік, сконструйовано таким чином, аби зосередити масу тіла на зап’ястя. Цей вид турніка підлаштований таким чином, аби цю властивість прибрати і перенести масу тіла безпосередньо на найслабшу частину кисті – це фаланги пальців, які, звісно ж, не можуть витримати масу тіла протягом установлених 120 секунд", – зазначив Олексій Москаленко.

За час спостереження на атракціоні не переміг жоден учасник. Натомість люди, які встановили турнік, заробили близько тисячі

Ще один популярний атракціон на Хрещатику – боксерська груша, так званий силомір, який нібито вимірює силу удару в цифрах. По груші треба щосили вдарити. Хто набрав більше очок – оператор атракціону чи гравець – той і переміг. Можна поставити 50 гривень і побитися об заклад на п’ятсот. Утім, експерт Олексій Москаленко висловив свій скептицизм щодо груші.

"Найсильнішим ударом за всю історію боксу був удар Майка Таксона – 750 кілограмів з правої руки. Судячи зі спудергу, встановленого на Хрещатику, щонайменше кожна друга людина є Майком Тайсоном", – прокоментував Москаленко.

Хитрість атракціону в тому, що приз отримує не той, у кого удар сильніший, а той, хто знає, як саме бити. Силомір влаштовано так, що здолати встановлений кимсь рекорд можна тільки спеціально натренованим ударом.

Це сила якоїсь кібер-тварини або щонайменше "Залізної людини-4"

"При вазі у 65 кілограмів мої персональні силові показники – 245 кілограмів із правої руки, 168 – з лівої. Цей тренажер показав 901 кг. Це сила якоїсь кібер-тварини або щонайменше "Залізної людини-4", – жартує Москаленко.

Іще одним популярним і рентабельним атракціоном є тир. Коли на кону великий приз, у мішень потрапити неможливо. Журналісти ТВі вирішили перевірити добросовісність київських тирів із майстром-зброярем Дмитром.

"Несіть її майстру, бо у вас якась проблема з нею", – оцінив Дмитро одну з рушниць. За його словами, на гвинтівці розхитаний приціл, він і дає похибку.

Крім того, й мішені занадто важкі. Наш снайпер неодноразово потрапляв у ціль, однак мішені залишалися на місці – не падали. "Я вважаю, що виграти майже нереально. Тим більше, що дається обмежена кількість кульок. Три кульки на пристрілку, плюс іде похибка по траєкторії, яка "тировикам" на руку", – каже Дмитро Купа, майстер мережі магазинів військових ігор.

За словами Дмитра, власники тирів регулярно звертаються до нього з проханням налаштувати зброю на менший виграш...

А міліції око не муляє

Знімальна група ТВі вирішила з’ясувати додаткові таємниці спортивних атракціонів на фірмі, яка їх виготовляє і продає. Журналісти представилися покупцями. Менеджер Арсен розповів про найбільш рентабельні й погодився розкрити кілька секретів.

"Турнік коштує 2 тисячі гривень. Два підшипники, у які вставляється перекладина… І труба такого діаметру, що пальці не сходяться", – розповів Арсен. Менеджер зізнався, що на такому турніку ніхто ніколи й не вигравав. Зате "відбити" гроші, витрачені на придбання атракціону, можна за три дні. Далі – чистий прибуток.

Другий за рентабельністю – силомір. Його ціна – від 20 тисяч гривень, окупність – кілька місяців. За словами Арсена, атракціон просто програмують на програш. Наприклад, щоби виграти півтисячі гривень, потрібно вдарити із силою у 1000 пунктів. А максимальний запрограмований результат завжди менший.

"Відбити" гроші, витрачені на придбання атракціону, можна за три дні. Далі – чистий прибуток

Це схоже на звичайний лохотрон: люди платять гроші, розраховують на приз, а мети не досягають.  Журналісти ТВі звернулися до правоохоронців із питанням, чому на вулицях так багато спортивних шахраїв. Виявилося, організаторів до відповідальності не притягнеш.

"На ці види діяльності не потрібно спеціально якоїсь ліцензії. Вони всі є приватними підприємцями. Якщо вони не порушують закон щодо сплати податків, то ми не вважаємо, що вони вчиняють якісь шахрайські дії, тому що вони не підпадають під цей закон", – прокоментував Микола Жукович, речник Київської обласної міліції.
 

А взагалі, розгул нібито спортивних снарядів нагадує буремні дев’яності, коли практично на кожному кроці довірливих людей обдурювали наперсточники, "катали" та всілякі шахраї-букмекери… 

 

 

БукІнфо (с)


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації