Бурбак: "Після Чернівецького і Новодністровського міських голів Сторожинець став третім містом, яке залишилося без мера. Ми запитуємо у пана Папієва: хто наступний?" (ФОТО + ВІДЕО)

ГАРЯЧА ТЕМА /


Заява Миколи Карлійчука про відставку з посади міського голови м.Сторожинець, яку, до речі, досі ніхто не бачив - це сценарій ОДА, - заявили сьогодні на прес-конференції лідери об'єднаної опозиції на Буковині Іван Мунтян та Максим Бурбак. «Влада реально впливає на нього і заставила його написати заяву. Це сценарій ОДА. Папієв був присутній на зборах громади міста, але не виступив. Голови РДА Федоровича взагалі не було на цих зборах. Коли керівники партії регіонів на Буковині та в районі відчули, що втратили контроль над Сторожинецькою міською радою, вони вирішили таким чином дестабілізувати ситуацію в місті», - каже Бурбак. І перекласти вину за це на опозицію.

 

Після Чернівецького і Новодністровського міських голів Сторожинець став третім містом, яке залишилося без мера. Ми запитуємо у пана Папієва: хто наступний?


- Депутати Сторожинецької міської ради вирішили поцікавитися у керівництва міста, членів виконкому, про те, що власне відбувається у місті. Чому влада намагалася заборонити людям відзначати День незалежності України тощо, - вві у передісторію подій, які передували відставці, Іван Мунтян. – Проте нічого крім виправдань депутати не почули… Тільки після цього депутати внесли до порядку денного питання про розпуск виконкому. Йшлося також про необхідність ухвалення Звернення до голови РДА щодо недопустимості тиску на опозицію. Щойно влада відчула, що опозиція має можливість ухвалити ці рішення, головуючий на сесії мері Сторожинця залишив зал засідань…

Владі це не сподобалося і вона вирішила зібрати збори громадян м. Сторожинець. Для того, щоб виправдатися перед людьми та перекласти вину за все на опозицію, яка нібито розколює Сторожинецький район. Конкретно йшлося про дві політичні сили «Батьківщину» та «Фронт Змін».

Це не відповідає дійсності. Тому, що своєму так званому звіті, який насправді важко назвати звітом, Карлійчук нічого не сказав про свою роботу. Мер просто зачитав своє звернення і залишив зал, сховався за фіранками. Попросту втік. Коли люди хотіли поставити йому кілька питань, він від них втік…

Якщо Микола Карлійчук справді так захищає інтереси людей, то чого він кинув місто перед самим початком опалювального сезону? Коли потрібно готуватися до зими? Ми розуміємо, що влада конкретно впливає на міського голову і його заставили написати заяву. Я не сумніваюся у тому, що це сценарій Чернівецької ОДА, на зборах був присутній голова ОДА Михайло Папієв, але не виступив. Це просто всіх здивувало! Тут таки голова РДА Федорович не був присутній на зборах. Очевидно, що це комбінація, схема, яку вони реалізували в Сторожинці.

- Хочу нагадати нараду під головуванням Папієва, де він запевняв, що вибори у Чернівеьцкій області будуть демократичними, європейськими і без жодних порушень, - продовжив тему Максим Бурбак. - Натомість ми маємо відмову громадян брати участь у роботі ДВК, тому що на них тиснуть з боку провладних пратій. У нас є інформація про те, як збирають учительські колективи, колективи медичних установ і ведуть пряму агітацію. Людей спонукають збирати якісь списки, робити копії паспортів, якщо вони будуть це робити - погрожують звільнити з роботи. Було звернення до нас від директорів навчальних закладів Сторожинецького району, які вже досягли пенсійного віку, що їх заставляють написати заяву на звільнення без дати. Люди бояться свідчити про більші порушення. Але за все це доведеться відповідати. Тому для влади вибори як потоп - завтра вже не буде, тому треба виграти любою ціною. Звісно, за все накоєне доведеться відповідати.

Тому повернемося до міста Сторожинець. Ми всі пам'ятаємо, як Михайло Папієв вибудовував всю структуру владних відносин у Чернівецькій області. Як було знято одного мера, другого. Тепер третій мер. Хто наступний у цій черзі? Ось мені цікаво, хто буде далі. Він не зупиниться. Але тут є один маленький нюанс: коли перших два зняття відбулося - в Чернівцях і Новодністроську, на яких було відпрацьовано цю технологію, на Федоруку і Панчишину, то ми бачили, хто це робить - провладна більшість в кожній залі, тушки, всі гуртувалися. щоб зняти законно обраного громадою мера.

То у Сторожинці вони вирішили у переддень виборів зробити це толерантно, по буковинськи, вони відпрацювали технологію, що треба ще на додачу звинуватити опозицію. Коли вони втратили вплив на Сторожинецьку міську раду. І де? В оплоті регіонів на Сторожинеччині, там де Федорович. Вони зрозуміли, що щось може піти не так і потрібно знімати мера, який не володіє ситуацією, але ще й при цьому звинуватити опозицію. Михайле Миколайовичу, ще раз вам нагадуємо, що всі повнота влади породжує повноту відповідальності: за все, що ви робите в Чернівецькій області - відповідаєте ви. І за зрив опалювального сезону, якщо він буде, і за ту диверсію на водогоні, в якій ви звинувачуєте опозицію, доведеться відповідати вам. Хоча насправді головну диверсію зробив саме Папієв, коли почав абсолютизувати всю владу в своїх руках. Але трохи недопрацювали. Хотілося, але не вийшло.
 

А тепер, коли всі побачили, що відповідати доведеться, Микола Карлійчук зробив те, що він зробив. Він просто самоусунувся з цього процесу. Якщо він так переживає за громаду Сторожинця, то чому не подав членів виконкому, депутати не закрили сесію, щоб через вихідні почути подання на нових членів виконкому, створити той орган, який буде розподіляти гроші, щоб підготувати місто до опалювального сезону. І після цього робити свої гучні заяви.

 

Щось не сходиться у влади - первинні регіонали, вторинні. Боротьба за важелі влади. Не плутайте до цього опозицію. Не перекладайте з хворої голови на здорову. Я впевнений, що якщо Карлійчук піде на наступні вибори, то він виграє їх. Тому що як до господарника у нас до нього ніяких претензій немає. Місто працює, функціонує. І жодного разу депутати від опозиції не проголосували проти змін до бюджету, його пропозицій щодо їх розподілу, жодного разу. А пішов лише тоді, коли вони почали гратися в політику. Тобто нарубавши дрів, заборонивши сторожинецькому районному товариству політв"язнів та репресованих провести молебень на день незалежності, ці люди вмирали за незалежність, щоб вони зараз сиділи у владних кріслах. Яким треба бути циніком,щоб заборонити цим людям помолитися. І нічого б не сталося. Тому Микола Карлійчук усунувся від цих процесів. щоб зробити собі відпустку на час виборів. Розмію. бо його теж будуть питати, де голоси за Партію і її кандидата. Але, ну, не той рейтинг у Михайла Бауера. Треба підігріти, підняти. Але такими методами це не робиться.

Три мери вже відсторонені. І інтрига зберігається, хто наступний.
 
****

Регіональної румунської мови на Буковині не бажають самі регіонали

Влада свідомо вводить в оману румуномовну громадськість краю, поширюючи інформацію про те, що це нібито опозиція перешкоджає введенню румунської мови, як регіональної у місцях компактного проживання румунів, – повідомили сьогодні на прес-конференції лідери опозиції на Буковині Іван Мунтян та Максим Бурбак.

У Герцаївському районі, переважна більшість мешканців якого румуни, і де влада повністю контролює районну раду, депутатам говорять, що для вирішення цього питання потрібно чекати три місяці. При цьому народний депутат України Іван Попеску поширює заяви, нібито в районі вже приступили до імплементації положень скандального закону про мови. Насправді там створено лише якусь комісію.

Усе це лише зайвий раз підтверджує, що закон приймався тільки під вибори для мобілізації російськомовного електорату Партії регіонів. А права представників інших національних меншин партію влади не цікавлять. Воно й не дивно, адже для реалізації положень цього закону в повному обсязі необхідні чималі кошти. Наприклад, для ведення всього діловодства румунською мовою, забезпечення судів перекладачами. Коштів на це в бюджеті немає.

Ми не раз пропонували депутату облради Ауріці Божеску, яка формально числиться серед авторів мовного закону Ківалова-Колесніченка, поставте це питання на сесії обласної ради, у вас є більшість голосів у раді. Нічого подібного. Питання не було внесено у встановлені законом строки, тому розглянути його на найближчій сесії облради не буде можливості.
 
 


Фото та відео БукІнфо (с)

Більше новин по темі: