Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

Чи побачимо цьогоріч тюльпанове поле в Мамаївцях? Кореспондентка БукІнфо дізналася ексклюзивні подробиці

  • 1193

КРАСА РЯТУЄ СВІТ /


Чи побачимо цьогоріч тюльпанове поле в Мамаївцях? Чим дивуватимуть фермери, та чи зазнали власники матеріальних збитків під час карантинних обмежень?
 

Вже протягом трьох років власник тюльпанового поля Владислав Венгринюк висаджує поле із квітами у селі Мамаївці на Кіцманщині, яке охоче відвідують місцеві жителі, та приїжджають туристи із різних областей. Але цього року помилуватися їхньою красою можна буде на офіційній сторінці Instsgram тому, що "Фестиваль тюльпанів" не відбудеться, а для клієнтів флористи працюватимуть у штатному режимі. Натомість, Вадислав погодився розповісти кореспондентці БукІнфо про цьогорічну висадку тюльпанів.

 

"Тюльпани - це досить гарний товар"

  

- Яких сортів у вас найбільше, та які із них найпопулярніші? Чи важко їх вирощувати у нашому краю?

-"Близько 70-ти відсотків поля, засаджено "Піоновидними" ексклюзивними сортами. Звичайних тюльпанів у нас, практично немає. Всі квіти по-своєму красиві, тому важко обрати найпопулярніший вид. Щодо вирощування, то у нас є сорти, як "гарно себе ведуть", а є, які ні, тому доводиться адаптовуватися під кожну квітку," - відповідає Владислав.
 


- Як вплинуло глобальне потепління на висадку? Якщо торік квіти на 100 відсотків розквітли 29 квітня, то як буде зараз?

-"Нічого сильно не змінилося, можливо через люті морози тюльпан розквітне на два тижні пізніше. Якщо земля промерзла і швидко почала розмерзатися, то у корінну систему потрапляє вода і тюльпан почнає швидше цвісти. А так, то ми осінню висаджуємо цибулини, зимою вони проходять період охолодження, після чого тюльпан починає розцвітати," - повідомляє Владислав.

Також власник тюльпанового поля зізнається, що через карантинні обмеження, минулого року зазнав колосальних матеріальних збитків.
 


-"Велика сума була вкладена у тюльпани. Цілий рік на нашому полі працювали люди, яким треба було виплачувати зарплату, а ми так і не відкрилися для відвідувачів. Як буде зараз - незнаю, але ми будемо працювати у штатному режимі," - повідомляє власник тюльпанового поля у с.Мамаївці.

На запитання:"Чи думали, під час карантину, припинити роботу?", - Владислав впевнено відповів:"Ні!", - та розповів, що підготовка проходить важко, бо на 4-х гектарах поля висадили більше трьохсот тисяч саджанців. Та на майбутнє планує радувати відвідувачав новими сортами, та квітами.

"Цьогоріч здивуємо багатьох..."

-"Ми змінили порядок посадки, висадили нові фігури із тюльпанів, сучасні фотозони, та завезли нові види "Піоновидних". Блище до того, як поле розквітне, можна буде побачити фото в інтернеті," - каже підприємець.
 

Владислав розповідає, що йому подобається займанися цією діяльністю, бо квіти приносять радість і йому, і відвідувачам. Також зазначає, що це досить гарний товар, який приємно вирощувати і продавати.

 

  

На Буковині тюльпанові поля висаджують вже більше 13-ти років. Одне поле знаходиться у с.Реваківці, інше у с.Мамаївці. Туристи із різних куточків України приїжджають сюди, щоб помилуватися їхньою красою. Такі місця у наших краях, стали своєрідним місцем паломництва для всі відвідувачів. 
 
Даяна ГРУБЕР, студентка ЧНУ
 
Використано світлини агенції Укрінформ та каналу "Чернівецький промінь"