Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

На Буковині виявлили два штами коронавірусу, а в Італії - "нігерійський" штам: він може бути стійким до наявних сьогодні COVID-вакцин

  • 1103

І ЦЕ ПРОЙДЕ / 

 

У Чернівецькій області минулоріч циркулювало 2 генотипи коронавірусу – це B1 та B1.1. Цей факт підтверджено лабораторно у Лондоні. Про це ІА АСС розповіла в.о. директора Чернівецького обласного лабораторного центру Наталія Гопко. Походження штамів – країни Європи.

 

Як зазначила Наталія Гопко, наразі у лабораторному центрі очікують результатів щодо мутованих штамів коронавірусу. «Зразки відібрані за січень-лютий відправлені у Центр громадського здоров’я для наступного перенаправлення до лабораторії у Лондоні», - додала Наталія Гопко.

 

Тим часом, на півночі Італії, в місті Брешія вчені виявили "нігерійський" штам.

 

Про це заявив президент Італійської спілки вірусологів і директор мікробіологічної лабораторії Арнальдо Карузо, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на РБК-Україна.

Новий штам коронавірусу виявили в Нігерії наприкінці грудня 2020 року.

"Вперше в Італії ми виділили штам, що несе мутації, які викликають занепокоєння, оскільки вони можуть бути стійкими до доступних сьогодні вакцин проти COVID-19", - заявив Карузо.

Нагадаємо, влада Італії посилила чинні обмеження, запроваджені через поширення коронавірусу. Переважно обмеження торкнулися півночі країни, зокрема міста Мілан і Турин. Раніше уряд Італії ухвалив рішення продовжити режим надзвичайної ситуації через коронавірус. Він буде продовжений до кінця квітня.