Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

Мутований коронавірус може спричинити колапс у боротьбі з пандемією – заява експертів

  • 846

ТЕМА №1 /


У США занепокоєні агресивними наступами нових штамів коронавірусу, що може звести нанівець весь прогрес в боротьбі з пандемією.


Про це пише СNN.

За словами директорки Центрів США з контролю і профілактики захворювань (ЦКЗ) Рошель Валенскі, після декількох тижнів зниження захворюваності на COVID-19 в США кількість нових випадків інфікування знову почала збільшуватися.

Минулого тижня зафіксували приблизно на 2% більше випадків COVID-19 порівняно з попереднім тижнем. Середньотижневий показник смертності також зріс більш ніж на 2%, досягнувши позначки майже дві тисячі смертей за добу.

“Будь ласка, вислухайте мене: з поточним рівнем захворюваності з поширенням варіантів ми можемо повністю втратити насилу здобуті нами позиції”, — сказала Валенскі.

Очільниця ЦКЗ закликала штати, які почали послаблювати карантинні заходи, не скасовувати вимоги про обов’язкове носіння захисних масок і інші заходи, що працюють.

“Я дійсно стурбована повідомленнями про те, що все більше штатів скасовують санітарні заходи, які ми рекомендували для захисту людей від COVID-19”, — сказала вона.

“В результаті вакцинація — це те, що допоможе подолати пандемію. Щоб домогтися цього, нам потрібно вакцинувати якомога більше людей”, — додала Валенскі.

Згідно з прогнозом ЦКЗ, дуже заразний штам коронавірусу B.1.1.7, вперше виявлений у Великій Британії, стане домінуючим штамом у США вже в березні.

За даними ЦКЗ, в США зареєстровано понад 2460 випадків зараження новими мутаціями коронавірусу. Переважна більшість цих випадків — щонайменше 2400 — є британським штамом B.1.1.7.

Раніше фахівці фінської лабораторії спільно з ученими Інституту біотехнології університету Хельсінкі виявили в одному із зразків в Південній Фінляндії раніше невідомий мутант SARS-CoV2.