Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

«Залучити гроші з-під матраців»: у Слузі народу анонсували амністію капіталів і польську модель оподаткування

  • 1136

ГРОШІ НА БОЧКУ! / 


Партія Слуга народу планує в 2021 рік провести через Верховну Раду законопроект про амністію капіталів шляхом подачі «нульової декларації».


Про це заявив Олександр Корнієнко, перший заступник голови фракції Слуга народу, лідер однойменної партії, повідомляє ІНВ.

За словами Корнієнка, це означає, що держава дасть можливість вивести «в білу» зароблені доходи, з яких не було сплачено податки протягом всього періоду незалежності України.

«Податкова амністія допоможе залучити в економіку кошти, які зараз лежать в сейфах і „під матрацами“. Люди зможуть почати працювати в бізнесі „з чистого аркуша“, і з цього моменту сумлінно платити податки», — пояснив він.

За словами Корнієнка, Слуга народу також має намір ухвалити закон про введення податку на виведений капітал за польською моделлю — для підприємств із оборотом до 150 млн грн на рік.
 

Корнієнко додав, що повноцінна податкова реформа може відбутися до кінця 2021 року. 

 

Нагадаємо, ще у вересні 2020 року голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев розповів, як відбуватиметься податкова амністія в Україні


Податкову амністію в Україні планується проводити протягом дев’яти місяців. Основна ставка складе 5%.

Про це нардеп від Слуги народу, голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев в інтерв'ю Економічній правді.

«Концепт амністії повністю узгоджений. Тепер все залежить тільки від Офісу президента», — сказав він.

За словами Гетманцева, загальна ставка складатиме 5%, підвищена ставка на активи, які знаходяться за кордоном, — 9%, а на готівку — 18%.

Нардеп розповів, що податкову амністію планується закінчити у 2021 році. На його думку, стимулом показати у декларації своє справжнє майно та реальні активи має стати запровадження автоматичного обміну податковою інформацією та плану протидії розмиванню бази оподаткування (BEPS).

Крім цього, законопроєктом передбачено, що декларації, які платники податків оприлюднять в межах податкової амністії, не можна буде використовувати у суді в якості доказів в інших справах.