Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

Міністр фінансів підрахував, скільки Україні коштує корупція на митниці

  • 1104

КОНТРА і БАНДА /


У боротьбі з корупцією та контрабандою на митниці не вдалося досягти великих успіхів. Таку думку висловив міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв'ю Радіо НВ.


«Я б не сказав, що у нас є тут великі успіхи. Вони були перманентні. Проблема була у чому? Не закріпили ці успіхи», — розповів він

За словами міністра, обсяг тіньового сектору економіки України за різними підрахунками коливається від 30% до 50%.

«До 2−3 млрд грн на місяць ми мали б більше надходжень, якщо б подолали корупцію і контрабанду», ─ наголосив Марченко.

Міністр також пояснив зміну керівництва митниці. За його словами, від новопризначеного керівника митниці вимагається виконання двох досить контроверсійних завдань: наповнення бюджету та трансформація відомства.

«Ніхто не буде толерувати корупцію на митниці, контрабанду і все інше. І чекати поки там пояснення, що «от ми ж реформами займаємося». Ні, ніхто таких шансів не дає, особливо зараз», ─ заявив Марченко.

Також дуже складно знайти менеджерів, які готові відповідати вимогам, висунутим до керівництва митниці.

«Якщо ми говоримо про чинних митників - до них є багато запитань. До їх попередньої роботи, з ким вони працювали… Шлейф за кожним стоїть досить таки специфічний», ─ пояснив міністр.

Марченко зазначив, що без «порядку та чіткого виконання завдань система сама себе починає садити в теплу ванну». «Всім все добре, єдине що страждає ─ державний бюджет», ─ додав він.

Урядовець нагадав, що план для митниці 2020 року знизили через зміну макропоказників. «Бюджет початковий базувався на одних макропоказниках, але в зв’язку з пандемією ці показники були переглянуті в сторону зменшення», ─ пояснив він.

До відома, після звільнення голови Держмитниці Максима Нефьодова торік у квітні, у відомства змінилося троє тимчасових очільників. На посаді в.о. митною службою керували спочатку Ігор Муратов, потім Андрій Павловський. У жовтні уряд призначив новим тимчасовим керівником митниці першого заступника голови митниці з питань цифрового розвитку Євгенія Єнтіса.

Наприкінці листопада 2020 року Кабмін призначив головою митниці директора аеропорту «Бориспіль» Павла Рябікіна.