Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

Професії, які у 2021 році найбільше постраждають через пандемію

  • 807

ТЕНДЕНЦІЯ, ОДНАКО / 


Аналітики одного з найбільших у світі сайтів з пошуку роботи та найму Glassdoor опублікували список із 20 професій, попит на які найбільше знизився під час пандемії. Тому наступного року вони опиняться у зоні ризику. Про це повідомляє Мінфін з посиланням на Fast Company.

Фахівці Glassdoor проаналізували понад 1 млн відкритих оголошень про вакансії, які публікувалися у США з жовтня 2019 року по жовтень 2020 року. При цьому дослідники розглядали лише «популярні професії», тобто ті, за якими було опубліковано щонайменше 5 тис. вакансій за рік.

На основі цього автори дослідження склали список з 20 професій, попит на які більше за інших знизився під час пандемії та які опиняться у зоні ризику у 2021 році. У рейтингу — позиції, кількість вакансій для яких найбільше знизилася за рік.

1. Аудіолог
2. Координатор заходів
3. Демонстратор продукції
4. Оптик
5. Повар
6. Помічник керівника
7. Консультант з краси
8. Працівник готелю
9. Стиліст
10. Тренер
11. Амбасадор бренду
12. Грумер для домашніх тварин
13. Фізіотерапевт
14. Професор
15. Спеціаліст з персоналу
16. Спеціаліст з оплати рахунків
17. Ресепшионіст
18. Інструктор
19. Менеджер з продажу

20. Бухгалтер

 

Як зазначив головний економіст Glassdoor Ендью Чемберлен, пандемія та глобальна криза змінюють поведінку споживачів і звички на робочому місці. «Тому деякі професії, наприклад, аудіолог, помічник керівника й тренер, можуть не відновитися та не повернутися на масові позиції протягом багатьох років або взагалі ніколи», — наголосив він.

Зазначається, що у прогнозі фахівці не враховували інші фактори та непередбачені події, які можуть статися у 2021 році. Проте вони очікують побачити «великі зрушення на ринку праці у міру відновлення економіки у 2021 році та наступного періоду».

Також аналітики сподіваються, що в цей період ринок праці характеризуватиметься більшою «стабільністю й передбачуваністю».