Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

Німці профінансували встановлення нових огорож навколо двох єврейських кладовищ на Буковині (ФОТО)

  • 936
ДОБРА СПРАВА /

Одразу у двох селах Чернівецької області - у Банилові-Підгірному та Клішківцях, - завершено будівництво нових захисних огорож на місцевих єврейських кладовищах. Впродовж кількох місяців клопітким процесом з детального вивчення, збору даних, оцінки стану збереження некрополів та їх огородженням займалася організація ESJF (Європейська ініціатива зі збереження єврейських кладовищ).

 

Польові дослідження кладовищ розпочалися тут ще у вересні і проводилися групою спеціалістів з використанням сучасних технологій та інструментів.

 

Слід згадати, що команда фахівців ESJF вперше відвідала ці об’єкти ще у 2019 році, в рамках, фінансованого Європейською Комісією, проекту «Захист єврейських кладовищ Європи». Кладовища виглядали занедбано. Густі чагарники та дерева поступово руйнували вцілілі надгробки. Але цьогоріч усі роботи пов’язані з очищенням кладовища та будівництвом огородження були завершені. І, завдяки грошовій допомозі Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина, ці важливі місця локальної культури і пам’яті знову є безпечними та відкритими для відвідувачів.

 

 

Комплекс захисних робіт ESJF включає не лише огородження чи ретельне прибирання кладовищ, а й подальший контроль за їхнім станом. Образно кажучи місія організації полягає в тому, щоб повернути єврейське кладовище з забуття і не допустити його повторного занепаду. У співпраці з місцевою владою, ESJF допомагає громадам в Україні врятувати, відновити і зберегти цю невід’ємну і важливу частину їхньої історичної спадщини.
 

Про організацію:


Міжнародний некомерційний фонд «ESJF» (Європейська ініціатива зі збереження єврейських кладовищ), було засновано в 2015 році у ФРН з метою захисту єврейських кладовищ в Центральній та Східній Європі. Станом на 2020 рік, завдяки багаторічній фінансовій підтримці з боку німецького уряду, ESJF вдалося встановити точні виміри та межі, а також огородити понад 170 єврейських кладовищ у семи країнах Європи.