Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

Журналіст В’ячеслав Хабайло презентував авторську короткометражку про роботу буковинських волонтерів Червоного Хреста (ВІДЕО)

  • 918

ШАНА і ПОВАГА /


Сьогодні, 3 грудня 2020 року, в Міжнародний день людей з інвалідністю, та напередодні Міжнародного дня волонтера, тележурналіст В’ячеслав Хабайло презентував у соцмережах та на своєму каналі YouTube короткометражний документальний фільм, в якому показав щоденну роботу волонтерів Червоного Хреста на Буковині.


"Ви побачите, як живуть старенькі люди, які опинились наодинці зі своєю бідою, з якими проблемами вони щоденно стикаються і наскільки важливою є допомога наших волонтерів, які знаходять час для допомоги тим, хто цього найбільше потребує.

Створення кінострічки стало можливим завдяки проекту «Підвищення волонтерського потенціалу в Чернівецькій обласній організації Товариства Червоного Хреста України», який фінансується Червоним Хрестом Нижньої Австрії.
 

Дякуємо всім, хто причетний до створення даного фільму", - зазначив автор в анотації фільму.

 

У цій стрічці автор фільму показав життя стареньких людей, які опинилися сам на сам зі своєю бідою, та роботу волонтерів, які щоденно допомагають таким людям. «Мені запропонували зняти цю стрічку представники Червоного Хреста України у Чернівецькій області. Нам вдалося показати, як волонтери цієї організації допомагають інвалідам, важкохворим людям, людям яким вкрай важлива допомога і не лише матеріальна, а й психологічна», - розповів ІА АСС режисер В'ячеслав Хабайло.

 

Зйомки стрічки тривали влітку. На жаль, дві жінки з інвалідністю, які брали участь у зйомках, вже померли, розповідає В'ячеслав: «Хотілося показати побільше людей. Цю стрічку я зробив без власних коментарів, без закадрового тексту, я побудував цей фільм на монологах людей, яких ми відвідували. Я дав можливість цим пенсіонерам виговоритися, розкритися у своїх проблемах та потребах. Також, я не навантажував стрічку цифрами, ідеологією – це зайве. Ми показали людей, як вони живуть, чого вони потребують. І звичайно, показали волонтерів – як вони працюють, в яких умовах і до яких людей приходять допомагати».

 

«Короткометражка про буковинських волонтерів Червоного Хреста України» - це перший подібний фільм за увесь час існування Червоного Хреста у Чернівецькій області. Режисер стрічки радить переглянути її новообраним депутатам. «Дуже рекомендую подивитися цю стрічку новоспеченим депутатам усіх рівнів, для того, щоб вони теж побачили, перейнялися цим, адже їм прийдеться вирішувати питання, які будуть дотичні до пенсіонерів, інвалідів, тощо. Ці люди опинилися наодинці зі своєю бідою. Якщо до них не прийде в гості волонтер, то до них не прийде ніхто», - каже В'ячеслав Хабайло.

 

До вашої уваги - сам фільм:

 

  

Автор, режисер: В’ячеслав Хабайло
Відеооператор, монтаж: Віталій Яскевич 
 
Кадри з фільму: