Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

Сокирянська міська ТВК прийняла рішення щодо перерахунків бюлетенів від однієї з ДВК (ВІДЕО)

  • 1100
ПІДРАХУНОК І ПОРУШЕННЯ /

Сокирянська міська виборча комісія прийняла рішення про перерахунок бюлетенів дільничної виборчої комісії №370313 (с. Братанівка, Дністровський район).

Приводом для цього стала заява спостерігачки Громадянської мережі ОПОРА щодо наявності ознак розпечатування пакетів з протоколами. Спостерігачка ОПОРИ зафіксувала на відео, як члени дільничної виборчої комісії намагаються запаковувати протоколи в спеціальні пакети в приміщенні міської територіальної виборчої комісії.

Як повідомляє Громадянська мережа ОПОРА у Чернівецькій області, згідно з ч. 10 ст. 254 Виборчого кодексу, в разі наявних ознак розпечатування пакетів із запакованими документами, територіальна виборча комісія зобов’язана прийняти рішення про повторний підрахунок голосів виборців на цій дільниці.

За інформацією спостерігачів ОПОРИ, аналогічні рішення були прийняті щодо дільничної виборчої комісії №730422 (с. Круглик, Дністровського району - розбіжності в протоколі), №730405 (с. Ворничани, Дністровського району - відсутність печаток на захисних пакетах), №730320 (с. Гвіздівці, Дністровський район - розбіжність в протоколі), №730550 (м. Чернівці - розбіжність в протоколі), №730083 (с. Луковиця, Чернівецький район - незапаковані протоколи), №730548 (Чернівці - наявність печатки ДВК в представників комісії при передачі протоколів).

Відповідно до ч. 12 ст. 154 Виборчого кодексу, повторний підрахунок голосів здійснюється територіальною виборчою комісією після розгляду і прийняття протоколів та інших документів від усіх дільничних виборчих комісій. У повторному підрахунку територіальною виборчою комісією голосів виборців на певній виборчій дільниці мають право брати участь усі члени цієї дільничної виборчої комісії і можуть бути присутніми кандидати в депутати, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови, їх довірені особи, уповноважені особи організацій партій, офіційні спостерігачі на відповідних місцевих виборах.
 
 
Ймовірний «підвіз» виборців та фотографування бюлетенів: як на Буковині пройшов день голосування, - звіт ОПОРИ

День виборів на Буковині пройшов не без порушень виборчого законодавства. На одній із дільниць, що у Заставні, виборчиня фотографувала бюлетень, в цьому ж місті представника партії «Народний контроль» не знайшли у виборчому бюлетені, а у Чернівцях, ймовірно, здійснювався підвіз виборців. Про це під час пресконференції 26 жовтня розповів координатор Громадянської мережі ОПОРА у Чернівецькій області Богдан Старик.

Вижницький район, Іспас

У селі Іспас Вижницького району, кандидата в депутати від «Народного контролю» Швейка Миколу не внесли у виборчий бюлетень. Керівник осередку партії «Народний контроль» у Чернівцях Іван Гончарюк у коментарі ОПОРІ розповів, що десь була допущена помилка, швидше за все, помилку допустила територіальна виборча комісія.

Чернівці

Біля дільниці №730512 у Чернівцях по вул. Небесної Сотні, 18А спостерігачі ОПОРИ помітили групу осіб, яких, ймовірно, привезли сюди голосувати. У них знайшли флаєри “Народного Контролю” з інформацією про те, де та за якого кандидата у депутати поставити позначку. На дільниці разом з ймовірно привезеною групою осіб помітили і спостерігачку від “Народного Контролю”. Однак, вона запевнила, що до “підвозу” осіб не має стосунку і опинилась біля “підвезених” виборців випадково.

У день голосування чернівчанам телефонував бот, який від імені кандидата в очільники Чернівців від партії «Слуга народу» Віталія Другановського пропонує прийти на вибори та проголосувати. Керівник обласного штабу «Слуги народу» у Чернівецькій області Микола Гуйтор розповів у коментарі ОПОРІ: «Ми не маємо інформації про ці телефонні дзвінки і не маємо поняття, хто телефонував, штаб цього не робив. Віталій Валерійович телефонував виключно своїм друзям і близьким нещодавно».

На виборчій дільниці №730446, розташованій у мікрорайоні Калічанка у Чернівцях, члени дільничної виборчої дільниці розмістили плакати з інформацією про кандидатів на столах у приміщенні для голосування. За словами голови ДВК, буклети розміщені на столах, а не на стінах приміщення через те, що цю школу розподілили на дві виборчі дільниці. Через це просто не було місця, де розклеювати.

Заставна

На виборчій дільниці №730113 у місті Заставна спостерігачка Громадянської мережі ОПОРА зафіксувала фотографування бюлетеня у кабінці для голосування. На запитання спостерігачки для кого фотографує бюлетень, виборчиня сказала, що робить це для себе.

В поліції повідомили ще про 9 випадків фотографування бюлетенів - усі вони в місті Чернівці. За словами начальника управління з превентивної діяльності ГУНП у Чернівецькій області Святослава Кішлара, шість випадків було помічено в Шевченківському районі міста, два - в Чернівецькому та ще один - в Садгірському.

Протиепіеміологічні заходи

На виборчих дільницях Буковини були наявні антисептики, та встановлені окремі, так звані, «ковідні» кабінки для голосування для осіб, які мають симптоми ГРВІ.
 


Підрахунок голосів

Сокирянська міська виборча комісія прийняла рішення про перерахунок бюлетенів дільничної виборчої комісії №370313 (с. Братанівка, Дністровський район). Приводом для цього стала заява спостерігачки Громадянської мережі ОПОРА щодо наявності ознак розпечатування пакетів з протоколами. Спостерігачка ОПОРИ зафіксувала на відео, як члени дільничної виборчої комісії намагаються запаковувати протоколи в спеціальні пакети в приміщенні міської територіальної виборчої комісії. За інформацією спостерігачів ОПОРИ, аналогічні рішення були прийняті щодо дільничної виборчої комісії №730422 (с. Круглик, Дністровського району - розбіжності в протоколі), №730405 (с. Ворничани, Дністровського району - відсутність печаток на захисних пакетах), №730320 (с. Гвіздівці, Дністровський район - розбіжність в протоколі), №730550 (м. Чернівці - розбіжність в протоколі), №730083 (с. Луковиця, Чернівецький район - незапаковані протоколи), №730548 (Чернівці - наявність печатки ДВК в представників комісії при передачі протоколів).

«Щодо того, яким чином відбувається підрахунок голосів виборців, то варто зазначити, що цей процес став дещо складнішим порівняно із минулими виборами. Через це він триває довше, на окремих дільницях члени ДВК змушені по декілька разів перераховувати свої бюлетені», - розповів Богдан Старик, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Чернівецькій області.