Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

Тіхановська поставила Лукашенку "народний ультиматум" піти у відставку до 25 жовтня

  • 1325
ТАМ ЩЕ НЕ ВЕЧІР / 

Екс-кандидат в президенти Білорусі Світлана Тіхановська заявила, що учасники акцій протесту оголошують Олександру Лукашенку так званий Народний ультиматум і до 25 жовтня він повинен піти у відставку.
 
"Ми багато разів говорили, що готові до діалогу і переговорів. Але розмова за гратами - це не діалог. Бити свій народ після заяв про готовність до переговорів - не діалог. Лукашенко вбиває своє майбутнє і намагається тягнути за собою чиновників, силовиків і весь білоруський народ. Але ми цього не допустимо. Минуло два місяці політичної кризи, насильства і беззаконня - з нас вистачить. 25 жовтня ми оголошуємо Народний ультиматум", - йдеться в телеграм-каналі Тіхановської.

За її словами, у режиму є 13 днів, щоб виконати три вимоги: Лукашенко повинен оголосити про відставку; насильство на вулицях має зупинитися повністю; всі політв'язні повинні бути звільнені.

Світлана Тіхановська зазначила, якщо до 25 жовтня вимоги не будуть виконані, то "вся країна мирно вийде на вулиці з Народним ультиматумом", а 26 жовтня буде розпочато національний страйк всіх підприємств, блокування всіх доріг, обвал продажів в державних магазинах.

Нагадаємо, вибори президента Білорусі пройшли 9 серпня. У них, за офіційними даними Центрвиборчкому, переміг Олександр Лукашенко з 80,1% голосів, за альтернативного кандидата в президенти Світлану Тіхановском проголосували 10,1% білорусів. Незважаючи на триваючі більше двох місяців протести, 23 вересня Лукашенко провів таємну церемонію інавгурації.

Визнати легітимним президентом Лукашенко відмовилися ряд країн ЄС, США та Україна. Євросоюз заявив, що вводить санкції проти 40 чиновників, напередодні глави МЗС ЄС узгодили спільну позицію про введення санкцій відносно Лукашенка. 29 вересня Велика Британія і Канада ввели санкції проти Лукашенка, його сина Віктора і ще шести високопоставлених представників білоруської влади. Раніше Латвія, Литва та Естонія ввели санкції відносно близько 130 білоруських чиновників, включаючи Лукашенко.