Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

«Всенародне опитування» Зеленського: оголошуватимуть по одному питанню в день, з форматом ще визначаються. КВУ і "Опора" розкритикували ЗЕ-опитування

  • 1409

ЗЕ ЩОСЬ ХОЧЕ ЗНАТИ... / 


Остаточний формат оголошеного президентом Володимиром Зеленським опитування наразі визначається, логістику погоджують з усіма дотичними до проведення виборів відомствами. Однак, уже відомо, що в подальшому озвучуватимуть по одному питанню в день.


Як повідомляє «Укрінформ», з посиланням на джерело в ОП, серед питань не буде спекуляцій щодо Донбасу та інших провокативних тем.

«Остаточний формат оголошеного Президентом опитування прямо зараз ще визначається, логістику погоджують з усіма відомствами, дотичними до проведення виборів. Визначається також процедура, безпека, кількість спеціальних додаткових бюлетенів, волонтерські групи-організатори».

Своєю чергою, народний депутат 8-го скликання Сергій Лещенко у своєму Telegram-каналі написав, що голосування буде добровільним і в окремі урни волонтерів біля дільниць.

За його словами, в подальшому будуть озвучувати по одному питанню в день. Лещенко зазначає, що координатором проекту «опитування в день виборів» є заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко. 
 
Для проведення опитування громадян у день місцевих виборів на виборчих дільницях немає законних підстав.

Якщо опитування відбуватиметься на вулиці - це також не матиме юридичних наслідків, розповіла голова правління Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська у Facebook.

"Дільниця - територія, на якій живуть виборці, включені до відповідних списків, що голосують у приміщенні для голосування. Члени комісій, спостерігачі, кандидати, медіа, виборці можуть бути присутні в приміщенні для голосування лише для реалізації власних прав, виконання передбачених законом обов'язків і лише на період, необхідний для цього. Наприклад, виборцю з цієї дільниці (території) не можна дати опитувальник в руки у приміщенні. Також ніхто не має права незаконно втручатися у хід голосування, як і перешкоджати йому. Відповідно, законних підстав для організації опитування у приміщенні для голосування немає. Такі дії матимуть негативний вплив на хід волевиявлення і не можуть бути допущені", - зазначає Айвазовська.

За її словами, результати таких опитувань не матимуть ані ознак референдуму, ані юридичних наслідків.

"Тут найбільшої уваги заслуговує питання, кого саме опитуватимуть та як: тих, хто ще не проголосував і прямує до приміщення, чи тих, хто вийшов із приміщення. Якщо перших, то дуже важливим є сам зміст питань. Вони не можуть містити агітації, або прихованого стимулювання голосувати за партію, політичним/ідейним лідером якої є президент. Якщо ж опитування проводиться на виході з дільниць, то зміст питань не впливатиме на голосування, а питання лише будуть використані з політичною метою", - пояснює Айвазовська.

Також вона наголошує на важливості фінансування такого опитування.

"Важливою є інформація щодо фінансування такого опитування: бюджетні кошти (цільове/нецільове їх витрачання), партійні (однозначно політтехнологічне завдання), громадські (афільовані ГО). Залежно від джерел можна давати більш широку оцінку цієї політичної акції", - написала Айвазовська.

Вона переконана, що тези президента, скоріше, наштовхують на думку, що з місцевих виборів ми одразу перекинемось в активність з національним референдумом, на який винесуть одне питання, що отримує найбільшу підтримку голосів 25 жовтня.

Опитування, яке ініціював президент також розкритикували в Комітеті виборців України у Facebook. Там занепокоєні такою ініціативою Зеленського і вважають, що це суперечить Виборчому кодексу.

"Проведення опитувань в день голосування суперечить Виборчоv кодексу, - КВУє серйозної підготовки, в тому числі, щодо роз'яснювальної роботи серед громадян. Виборці повинні мати достатньо часу для того, щоб зробити усвідомлений вибір щодо того чи іншого питання, а прихильники та опоненти різних варіантів відповідей повинні мати можливості для проведення агітаційної роботи серед громадян. У теперішніх умовах дотримання цих базових правил є неможливим і може розглядатися як маніпулятивна технологія та спроба впливу на результати голосування", - зазначили в повідомленні.

Перше питання, яке президент Володимир Зеленський виносить на всеукраїнське опитування в день місцевих виборів, буде озвучене у середу, 14 жовтня. Голосування буде проводитись волонтерами в окремі урни. Про це повідомив колишній депутат Сергій Лещенко на своєму Telegram-каналі.
 
В Офісі президента прокоментували ініціативу Володимира Зеленського про всеукраїнське опитування на місцевих виборах 25 жовтня.

На відміну від референдуму, опитування не матиме прямих юридичних наслідків, пояснили у відомстві.

"Зміст політики у державі має визначати народ, а не виключно ті, хто мають достатньо медійного впливу та грошей, аби маніпулювати у своїх особистих інтересах враженням про суспільну думку. Тобто держава ставить прямі запитання суспільству та отримує прямі відповіді без посередників. Саме так працює істинна демократія", — зазначили в ОП.

Там також нагадали про опрацювання в парламенті пакету законів про народовладдя та ключовий з них – про всеукраїнський референдум.