Архівні новини зі старого сайту в процесі переносу, тому тимчасово зображення будуть недоступні. Вибачте за незручності

Глава Нагірного Карабаху готовий оголосити війну Азербайджану

  • 1413
ТАМ ЦЕ НАДОВГО... /

Керівник Нагірного Карабаху Араік Арутюнян заявив, що регіон не може прийняти умови Азербайджану. Очільник невизнаної Нагірно-Карабаської республіки (так званий Арцах) Араік Арутюнян заявив, що він готовий оголосити війну Азербайджану.


"Ми стоїмо за мир, більше за всіх на світі миру хоче Арцах , але ми не можемо прийняти обов'язкову умову від країни, мета якої - знищити народ Арцаха, тисячолітню культуру Арцаха, саму історію Арцаха. Я оголошу вітчизняну війну, закличу всіх вірмен прийняти не тільки матеріальну, а й фізичну участь. Вони хочуть тривалої війни? Ми не відмовимося, якщо буде нав'язана саме ця війна,"- сказав на прес-конференції Арутюнян, передає вірменське видання Аравот.

Вірменія і Азербайджан після узгодження перемир'я звинуватили одне одного в порушенні домовленостей і в обстрілах. Вірменія заявила, що збройні сили Азербайджану обстріляли Степанакерт (головне місто Нагірного Карабаху), Баку ж в суботу повідомило про обстріл азербайджанського міста Тертер, а в неділю - про ракетний напад на Гянджі.

Азербайджан заявив, що у результаті ракетного удару по житлових будинках другого за величиною міста Азербайджану - Гянджі загинули 7 осіб, а 33 отримали поранення. Вірменія спростувала свою причетність до цього.


Наслідки обстрілів в Гянджі. Фото: REUTERS

Вірменія і Азербайджан вранці 27 вересня почали бойові дії в Нагірному Карабасі, взаємно звинувативши один одного в обстрілі прикордонних територій і в провокуванні насильства. Обидві країни оголосили військовий стан і мобілізацію. Бойові дії призвели до військових втрат з обох сторін і численних жертв серед мирного населення.

10 жовтня з 12:00 Вірменія і Азербайджан в гуманітарних цілях домовилися про припинення вогню в Нагірному Карабасі.